09:14, 11 Вересня 2022

«RE. Valenta: пам’ять захищає майбутнє»: у Луцьку здійснюють ревіталізацію творчості художника Олександра Валенти

З нагоди Дня міста, у Центрі туристичної інформації та послуг презентували проект “RE. Valenta: пам’ять захищає майбутнє”. Він реалізовується у рамках проекту “Імена Луцька”, що розпочався ще у 2014 році, та має на меті розповідати історії з життя відомих постатей, які мешкали у Луцьку в різні часи.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Управління туризму та промоції міста цього разу вирішили ревіталізувати пам’ять про художника Олександра Валенту, який жив та творив у нашому місті. Лінійка презентаційної сувенірної продукції за творами автора “Пори року” — це футболки, листівки, магніти, кружки. Спільно з дизайнеркою Інною Питель вдалося популяризувати серед лучан та гостей міста пам’ять про художника.

На жаль, повноцінної виставки автора у Луцьку немає, роботи для проекту надав Волинський коледж культури і мистецтв, де збережені деякі оригінали творів.

“Це невеличкий спосіб як нагадування про те, що постать Олександра Валенти — жива. Придбавши цю продукцію, 10 % від продажу передадуть волонтерському штабу “Ангар” для потреб ЗСУ”,  – зазначила під час зустрічі начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська.

Мистецтвознавець Зоя Навроцька розповіла про нелегкий життєвий шлях автора, про те, що саме творчість Олександра Валенти є художньою візитівкою Луцька. Його картини користуються великою популярністю, хоча за життя він продавав їх за безцінь чи просто дарував.

“Моя мрія — створити у Луцьку музей пам’яті Олександра Валенти, маю надію, що після війни, це вдасться реалізувати”, – зазначила вона.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: