16:07, 10 Квітня 2022

Рашисти у Чорнобильській зоні розікрали небезпечні радіоактивні розчини та калібрувальні джерела

У випадку носіння такого «радіоактивного сувеніру» із собою протягом двох тижнів гарантовано виникають радіаційні опіки, починається променева хвороба та незворотні процеси у організмі.

Про це у «Фейсбук» повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

«Продовжуємо інформувати про ядерний тероризм та наслідки перебування російських окупантів у Чорнобильській зоні. Нові номінанти на премію Дарвіна.

На додаток до перших сюжетів про ситуацію на ЧАЕС, у м. Чорнобиль, діяльності та окопах у Рудому лісі наводимо таку інформацію.

У місті Чорнобиль існувало дві лабораторії для досліджень актуальних проблем радіаційного впливу, характеристик речовин, варіантів поводження із радіоактивними матеріалами для подальшого ухвалення рішень щодо роботи по різних напрямках у зоні відчуження.

У ДСП «Екоцентр» знищена центральна аналітична лабораторія з характеризації РАВ, при цьому відбулося несанкціоноване проникнення в сховище джерел іонізуючого випромінення, в якому зберігалися зразкові радіоактивні розчини та калібрувальні джерела.

Окупанти викрали та пошкодили 133 джерела сумарною активністю порядку 7 млн. Беккерелів. Це можна порівняти із 700 кг радіоактивних відходів із наявністю бета та гамма випромінювання. Навіть невелика частина цієї активності є смертельно небезпечною при непрофесійному та неконтрольованому поводженню з ним.

На цей час місцезнаходження викрадених джерел невідомо. Ступінь збереження та безпеки калібрувальних джерел та зразкових радіоактивних розчинів встановити неможливо, а стан пошкоджених з’ясують після проведення відповідної інвентаризації та вимірів.

Офіси та лабораторія Інституту проблем безпеки АЕС також розграбували та знищили російські загарбники-мародери. Вони вивезли комп’ютери, оргтехніку, розбили або знищили лабораторне обладнання та вимірювальні пристрої.

Також пограбували гаражі з автомобільною технікою, яка використовувалась для доставки науковців на об’єкти досліджень.

В лабораторіях ІПБ АЕС зберігалися джерела іонізуючого випромінювання та зразки паливовмісних матеріалів (!) з об’єкту «Укриття», які використовували науковці при виконанні досліджень.

Місцезнаходження цих матеріалів також не відомо.

Та важливо сказати про дві гіпотези та висновки із них.

Якщо радіоактивні матеріали залишили у зоні відчуження, «викинули»,  – це є ризиком для персоналу, що додатково підкреслює важливість негайного відновлення радіаційно-дозиметричних досліджень та вилучення цих високоактивних джерел у спеціалізовані сховища. Після перевірки на відсутність мінувань, а також за наявністю обладнання цю діяльність миттєво відновлять.

Джерела випромінювання та частини палива вивезли «на сувеніри» (вважаємо цей сценарій більш вірогідним!).

Такі вчинки заберуть пальму першості премії Дарвіна навіть у тих приречених рашистів, які місяць вдихали пил Рудого лісу, та перебували у ньому!

Тому що у випадку носіння такого сувеніру із собою протягом двох тижнів гарантовано виникають радіаційні опіки та починається променева хвороба та незворотні процеси у організмі», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: