22:15, 21 Вересня 2022

Рада зробила крок до реконструкції застарілого житла в Україні

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект № 6458, спрямований на вдосконалення механізму комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду.

Відповідний документ підтримали 250 народних депутатів, передає «Укрінформ» із посиланням на сайт парламенту.

Документ розробили на заміну чинному закону щодо реконструкції кварталів застарілого житлового фонду, низку вимог якого на практиці неможливо реалізувати.

Новий законопроект покликаний усунути ці та інші проблемні питання, що дозволить органам місцевого самоврядування розпочати комплексне оновлення житлового фонду в громадах.

Згідно з проектом закону, реконструкції підлягатимуть не лише багатоквартирні будинки, а й наявні об’єкти соціально-транспортної інфраструктури, що розташовані в межах кварталу, який підлягає реконструкції.

Крім того, вдосконалюється процедура компенсації власникам застарілого житла; пропонуються різні варіанти відселення мешканців кварталу під час реконструкції. Розширено перелік джерел фінансування проектів реконструкції.

Автори проекту пропонують проводити реконструкцію житлових об’єктів згідно з новими будівельними нормами, які передбачають аспекти енергоефективності, безбар’єрності, створення необхідних інфраструктурних умов тощо. Очікується, що це значно зменшить витрати на утримання житла.

Як повідомлялось, у липні 2022 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 6383 щодо впровадження технологій інформаційного моделювання у будівництві.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: