15:27, 26 Березня 2021

П’ятьох волинських Героїв нагородили відзнаками Національної гвардії України посмертно

Цими днями рідні п’ятьох волинян, які загинули на сході України, отримали відомчі заохочувальні відзнаки Національної гвардії України – нагрудний знак «За доблесну службу» посмертно.

Про це інформують на сторінці військової частини 1141 Національної гвардії України м. Луцьк у “Фейсбук”.

Бійці батальйону «Донбас» Іван Сотнік, Іван Ганя, Андрій Шевчук і Володимир Пушкарук, військовослужбовець батальйону імені генерала Кульчицького Тарас Герасимюк назавжди залишаться у пам’яті українців Героями. А у серцях батьків та рідних – житимуть завжди.

Після смерті сина Андрія волинянка Діана Шевчук не опустила руки. Навпаки, в пам’ять про сина створила громадську організацію «Крила матері», згуртувавши однодумців задля підтримки армії. Волонтери плетуть маскувальні сітки, костюми «кікімори» та передають їх військовослужбовцям на схід.

Під час зустрічі жінка з гордістю демонструє зразки волонтерської роботи і каже: доки триває війна, не може лишатися осторонь і усіма силами допомагає бійцям, постійно спілкується з рідними загиблих Героїв не лише донбасівців, але й інших формувань. Своєю турботою і добрими справами Діана Шевчук дарує надію та впевненість у перемозі.

Без сліз на очах не можуть згадувати батьки Івана Сотніка «той клятий травень 2015-го». Саме тоді, 2 травня життя Івана обірвалося. Він загинув від ворожої кулі снайпера у селі Широкине Донецької області.

10 квітня 2015 року, за три тижні до своєї смерті Іван Сотнік написав у “Facebook”: «Тут – усе по поличках. Ніякого героїзму. Війна – це кров, смерть, відірвані руки, ноги, голови. Війна – це покалічені долі. Війна – це спалені міста. Доти, поки у вашій голові війна буде чимось гарним і героїчним, ви до війни не готові. Війна – це запах гною, гару, сечі і поту, а не пафосні монологи і красиві вчинки…» Пізніше цей допис стане відомий як «Заповіт патріота».

У серцях батьків їх діти завжди будуть живими. Для себе нічого не просять. Лише щоденно моляться за мир на рідній землі, щоб всі бійці повернулися живими та неушкодженими додому.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: