16:57, 23 Грудня 2021

Путін не дав гарантій про ненапад на Україну та заявив, що ракети США «вже на порозі»

Путін не дав гарантій, що Росія не нападе на Україну.

Про це президент Росії Володимир Путін сказав у ході 17-ї великої прес-конференції, відповідаючи на запитання SkyNews про гарантії безпеки та відсутність наміру нападати на Україну чи інші суверенні держави, повідомляє «Укрінформ».

«Наші дії не залежатимуть від ходу переговорів, а від безумовного гарантування безпеки Росії, сьогодні і на історичну перспективу. Ми ясно і чітко дали зрозуміти, що подальший рух НАТО на Схід є неприйнятним. Що тут незрозумілого? Хіба ми ставимо ракети поряд з кордонами Сполучених Штатів? Ні. Це Сполучені Штати зі своїми ракетами прийшли до нашого дому, на порозі нашого дому вже знаходяться», – сказав Путін.

Президент Росії не вважає таку позицію (нерозміщення ударних систем біля кордонів РФ) «надмірною вимогою».

При цьому він сказав, що Техас і Каліфорнія не належали раніше США, і країна мала територіальні питання з сусідами. У такому разі, якби РФ захотіла розмістити свої ракети на кордоні США з Канадою чи Мексикою, це не було б сприйнято позитивно.

«Все затихло, і ніхто не згадує про це, бо сьогодні згадують про Крим. Але й ми намагаємося не згадувати про те, як Україна складалася, хто її створив. Ленін Володимир Ілліч, коли створив СРСР»,  – стверджує Путін.

За його словами, нині важливим є не хід переговорів, а результат, оскільки в 90-ті роки Захід обіцяв «жодного дюйма на Схід» і «нахабно обдурили», після чого було п’ять хвиль розширення НАТО.

Як повідомлялося, протягом останніх тижнів Росія сконцентрувала близько 100 тис. військових на кордоні з Україною. Ці маневри викликають велике занепокоєння у західних країнах через побоювання нападу Москви.

НАТО попередило Росію, що такий крок матиме далекосяжні “стратегічні та економічні” наслідки.

Москва заперечує побоювання вторгнення в Україну та пояснює мобілізацію тим, щоб не допустити вступу України в НАТО.

5 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна чисельність російських військ біля кордону України може зрости до 175 тисяч.

За словами заступника міністра оборони Ганни Маляр, ситуація навколо українських кордонів залишається складною, РФ продовжує перекидати війська для підтримки напруження в регіоні.

США та Євросоюз зберігають послідовну підтримку України на тлі військової ескалації з боку РФ. Вашингтон і Брюссель проводять постійні консультації щодо вироблення спільної позиції у відповідь на ворожу риторику з боку Росії та концентрацію її військ поблизу України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: