17:25, 26 Жовтня 2021

Пустовіт звернувся до керівників волинських підприємств із закликом до вакцинації працівників

У cпільній нараді щодо роботи бізнесу в умовах червоної карантинної зони взяли участь керівники обласної ради та облдержадміністрації, РДА, міські голови, медики, епідеміологи, правоохоронці та представники бізнесу.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Під час наради, зокрема, йшлося про те, що Волинь стрімко наближається до запровадження червоної зони. Від цього кроку область стримує лише один індикатор – кількість вільних ліжок. Цей показник утримується за рахунок розгортання нових місць у лікарнях, їхню кількість збільшили з 900 до 2 тисяч. Однак, цей процес не безмежний. Медики також наголошують на високому рівні летальності. Смертність від коронавірусу усе частіше реєструють серед молодих пацієнтів.

Вести роз’яснювальну роботу у своїх колективах і спонукати працівників до вакцинації закликав присутніх заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт:

«Звертаюся до бізнесменів, перевізників, керівників приватних і комунальних підприємств, як до союзників, переконати людей імунізуватися. У вас є для цього і інструменти, і можливості. І саме ви повинні бути найбільше зацікавлені у тому, щоб бізнес не закривався, а ваші працівники не йшли масово на лікарняний. Альтернатива цьому єдина – колективний імунітет».

За твердженням головної державної санітарної лікарки області Наталії Янко збити хвилю епідемії та порятувати життя спроможна лише вакцинація. Та попри те, що в області достатня кількість і вакцин, і пунктів щеплень, рівень імунізації проти ковіду становить лише 16 %. Вона також зазначила, що в колективи кількістю від 50 осіб виїздять мобільні бригади, і листи з пропозиціями щодо імунізації надіслали більш як у 500 організацій різної форми власності, однак жодна установа цим не скористалася.

«Між тим, 70 % вакцинованих у колективі – це можливість працювати в умовах червоної карантинної зони і не нести збитки. Окрім того, при високому рівні вакцинації під час спалаху інфекції на підприємстві не буде потреби відправляти контактних працівників на двотижневу самоізоляцію, а отже й закривати організацію»,  – наголосила Наталія Янко.

Заступник начальника ГУНП у Волинській області Сергій Козак звернув увагу присутніх, що активна антивакцинальна кампанія, розгорнута у соцмережах – це широкомасштабна інформаційна війна. Слідство встановило, що більшість подібних публікацій продукуються не в Україні. Він також зазначив, що поліція буде вдаватися до законних дій щодо контролю за дотриманням і карантинних обмежень загалом, і тих, що пов’язані з відсутністю щеплень:

«Дуже часто і громадяни, і підприємці апелюють до статті 33 Конституції України, в якій йдеться про право на вільне пересування. Але у цій же статті зазначається: за винятком обмежень, які встановлюються законом. І такі обмеження встановлено Законом «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Правоохоронець також запевнив, що поліція налаштована на діалог як із суб’єктами господарювання, так і з громадянами, однак і реагування, відповідно до законодавства, обіцяють теж.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: