20:20, 05 Червня 2023

Пустовіт відвідав волинських сиріт в евакуації у Польщі та особисто подякував Моравецькому

Візит організували на запрошення настоятельки монастиря у містечку Кшидліна-Мала сестри Агати Войцік.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

На пропозицію польської громади до передмістя Вроцлава 19 вихованців обласного будинку дитини разом з частиною персоналу евакуювалися ще у березні минулого року. Прихисток волинським дітям з ментальними розладами надав сиротинець «Весна», яким опікуються сестри-черниці. Заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт упевнився, що для малюків створили якнайкращі умови.

«Дітки спокійні і радісні. Про них цілодобово піклується персонал, який супроводжує дітей в евакуації – це лікар, чотири медсестри і директор дитбудинку. Засоби догляду, медикаменти, харчування, одяг забезпечує польська сторона», – зазначив він.

Днями монастирському дитбудинку виповнюється 80 років з часу заснування. Тож сестри-черниці з цієї нагоди організували як святкові розваги для своїх підопічних, так і офіційні урочистості. Участь у них взяли не лише представники місцевої влади, а й глава польського уряду Матеуш Моравецький. Тож Григорій Пустовіт мав нагоду особисто подякувати Прем’єр-міністрові за неоціненну підтримку України у військовій, гуманітарній і дипломатичній сферах.

Заступник голови обласної ради також провів перемовини з бургомістром гміни Волув Даріушем Хмурою щодо термінів перебування волинських дітей у монастирському дитбудинку. У планах також зустріч з Генеральним Консулом України у Вроцлаві щодо потреб українських біженців.

Особливі слова подяки від імені голови та депутатів обласної ради, а також  волинської громади Григорій Пустовіт адресував сестрам-черницям. За наданий прихисток вихованцям обласного дитбудинку, внесок у захист здоров’я і життя дітей він вручив почесну грамоту Волиньради, а також передав у подарунок ікони волинських майстрів та ілюстроване видання «Костели Волині».

«І наші країни, і наші терени мають спільну історію, я переконаний, що і спільне майбутнє. Ми вдячні вам за те, що у ці лихі часи між нашими народами просто зараз пишеться ще одна сторінка історії, вона про людяність, милосердя і національні чесноти», – констатував Григорій Пустовіт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: