16:57, 02 Січня 2023

Психологи та педагоги волинських громад покращили свої навики роботи в умовах війни

Потреба вдосконалення своїх знань зібрала на одному майданчику практичних психологів і соціальних педагогів  Голобської та Люблинецької громад. Це стало можливим завдяки тренінгу від Волинського Інституту Права. Захід відбувся 21 грудня в Колодяжному.

Основну увагу тренерка навчання Світлана Сасюк приділила роботі з дітьми в умовах війни, наданню першої психологічної допомоги та формуванню особистої психологічної “тривожної” валізки.

«6П – підійди, підтримай, пам’ятай про реальність, підбадьорюй, подбай, перенаправляй. Все це – важливі кроки, які потрібно зробити при наданні першої психологічної допомоги. Чим більше ви знатимете про їх особливості, тим фаховішу поміч зможете надати», – зазначила Світлана Сасюк.

Важливо, що тренінг не був у форматі лекції. Для більшої ефективності, навчання передбачало багато інтерактивну та вправ. Як зазначають самі учасники, такий підхід дозволив краще зрозуміти почуту інформацію та оволодіти методиками та інструментами, які будуть корисними в їх роботі з дітьми.

«Все, що розповідала тренерка, корисно знати. Особливо цінними для мене були вправи. Важливо, що ми не просто слухали чи спостерігали, а переживали на своєму досвіді. Тепер я краще розумію їх дію і те, як правильно їх застосовувати», – ділиться враженнями соціальний педагог Люблинецького ліцею Волинської обласної ради Людмила Куденчук.

«Цей захід дуже потрібний. У такий спосіб ми можемо покращити свої знання, поділитися одне з одним досвідом, задати питання та отримати відповіді, щоб ефективно долати виклики, зумовлені війною», – вважає практичний психолог Голобської громади Віта Дешко.

Зауважимо, що тренінг став черговим заходом Волинського Інституту Права в межах проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною». Ініціатива реалізовується в Люблинецькій та Голобській ТГ за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Так, осінню цього року організували фокус-групові дослідження думки місцевих жителів та ВПО, публічні обговорення, тренінг з відкриття власної справи у Голобській громаді. Проєкт буде реалізовуватися і в 2023-му році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: