12:35, 16 листопада 2020

«ПриватБанк» відсудив мільярд у компанії, пов’язаної з Коломойським

Господарський суд Одеської області задовольнив позов «ПриватБанку» до ТОВ «Агротермінал» та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача мільярд гривень заборгованості.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Finbalance» посилаючись на рішення Господарського суду Одеської області.

«30.10.2020 Госпсуд Одеської області задовольнив позов Приватбанку до ТОВ «Агротермінал» (у справі № 916/599/18) та вирішив стягнути з відповідача (як поручителя ТОВ “Бориваж”) на користь позивача 1 млрд грн заборгованості», – йдеться в повідомленні.

Згідно із судовими матеріалами, через порушення боржником своїх зобов’язань Приватбанк розірвав кредитний договір. Натомість ТОВ «Агротермінал» зауважувало, що граничний термін повернення позики, який був встановлений кредитною угодою, – 3 листопада 2026, й відповідно строк виконання зобов`язань з повернення кредиту не настав.

Суд вирішив, що Приватбанк правомірно скористався правом на направлення повідомлення про дострокове розірвання кредитного договору.

За даними держреєстру, засновник ТОВ «Агротермінал” – ТОВ «Бориваж”, бенефіціарами якого значаться Олександр Скотнік та Нарек Будагян (через ТОВ «Термінал-Південний»), Ангонас Гарофіта Ніколета (через Амертана Холдінгс ЛТД), Еммануель Флорентіна Хрістіана (через Енстревіо Інвестментс Лімітед), Аресті Сеодоро (через Окталенса Холдінгс ЛТД).

ТОВ «Бориваж” і О. Скотнік також є засновниками ТОВ «Агротермінал Логістік», яке було поручителем Приватбанку по рефінансуванню, залученому банком в НБУ ще до націоналізації. Предметом іпотеки був зерновий термінал «Бориваж» в Одеській області (в акваторії порту «Южний», загальна потужність перевалки – 2 млн тонн зернових на рік), його вартість, узгоджена сторонами іпотечного договору, становила 5,54 млрд грн.

Як повідомлялося, Печерський райсуд Києва у вересні 2017 року заарештував зерновий термінал «Бориваж” в Одеській області, що належить компанії «Агротермінал Логістик». Про це повідомляється у рішенні суду. Суд задовольнив клопотання Генпрокуратури в рамках кримінального провадження щодо 19 млрд грн рефінансування НБУ для «Приватбанку». Зазначається, що 1 серпня зазначене майно було визнано речовим доказом у справі. На думку слідства, майно могли придбати у результаті вчинення кримінального злочину. Тому прокурор звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту для недопущення його відчуження.

Кінцевим бенефіціаром «Агротермінал Логістик» є Ігор Коломойський.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: