15:59, 11 Липня 2022

Прикордонники заявляють, що ознак формування наступальних угруповань на кордоні із білоруссю немає

Безпекова ситуація на кордоні з білоруссю суттєвих змін не зазнала, формування наступальних угруповань не виявлено.

Про це повідомив на брифінгу у «Медіацентрі Україна – Укрінформ» речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

«Підрозділи збройних сил білорусі продовжують виконувати завдання з прикриття білорусько-української ділянки кордону в межах Брестської та Гомельської областей. Змін у чисельності, складі ми на цей момент не спостерігаємо. Ознак формування наступальних угруповань також не виявили», – сказав Демченко.

За його словами, у прикордонних районах білорусі фіксується проведення інженерного облаштування й активне використання засобів радіоелектронної боротьби, щоб ускладнити спостереження.

Щодо ситуації на кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей, речник ДПСУ зауважив, що росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Таким чином, за його словами, продовжується демонстрація присутності, аби сковувати дії сил оборони України, не дозволити перекинути підрозділи на інші напрямки, де ведуться активні бойові дії.

«Формування ворогом ударного угруповання, яке би могло здійснити повторне вторгнення на територію України, також не спостерігається», – зауважив Демченко.

При цьому, за його словами, російські війська не припиняють обстрілювати територію Чернігівщини і Сумщини, щоденно відкриваючи вогонь з артилерії, мінометів та стрілецької зброї. Фіксуються також випадки скидання вибухових пристроїв з безпілотників.

За інформацією речника ДПСУ, лише за тиждень зафіксували близько 130 обстрілів цих територій, з яких 10 із застосуванням авіації, решта – артилерії та мінометів.

Як повідомлялося, російські військові за минулу добу обстріляли 10 громад Сумської та Чернігівської областей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: