16:37, 22 Вересня 2022

Профтехосвіта, гуманітарний хаб та спортивна інфраструктура – голова Волиньради відвідав Нововолинськ із робочим візитом

Очільник Волиньради Григорій Недопад здійснив ділову поїздку до Нововолинської територіальної громади. Участь у робочих зустрічах взяли також депутати обласної ради, обрані від цього округу, Юрій Сиротюк, Андрій Бокоч та Ярослав Матвійчук.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Перша локація відвідин – Нововолинський центр професійно-технічної освіти.

«Ми докладаємо багато зусиль для реформування професійно-технічної освіти. Ключові цілі – підготовка робітничих кадрів, яких потребує місцевий ринок праці, а також запровадження дуальних форм освіти, аби здобуваючи теоретичні знання, студенти одночасно мали можливість на практиці набувати потрібну кваліфікацію», – зазначив Григорій Недопад.

Директорка закладу Валентина Приступа розповіла, що цьогоріч регіональне замовлення навіть перевиконали. Загалом же у центрі здобувають фах понад півтисячі студентів за 10-ма професіями. Після завершення навчання  випускники матимуть достатньо впевнені практичні навички, оскільки в освітньому закладі, в тому числі і за кошти обласного бюджету, вже створили два навчально-практичні центри: сервісного обслуговування з професій кухар, кондитер, офіціант, бармен, кравець, вишивальник, перукар, а також з професій автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва.

Усі майстерні обладнані сучасним устаткуванням, і студенти не лише здобувають кваліфікацію, а вже надають місцевим мешканцям і організаціям послуги – перукарські, кухарські, кравецькі та авторемонтні. Виручені ж кошти вкладаються у розвиток матеріальної бази закладу. Зокрема, створюється лабораторія з професій кухар і пекар. За кошти державної субвенції придбали новітнє обладнання на суму  понад 4 млн. грн. Для завершення реконструкції потребується ще 1,8 млн. грн, і за допомогою у вирішенні цього питання Валентина Приступа звернулася до очільника Волиньради.

Григорій Недопад також навідався і до місцевого гуманітарного хабу. І не з порожніми руками – для потреб внутрішньо преміщених осіб, а їх у громаді понад 9 тисяч, він передав осінньо-зимовий одяг та взуття, ковдри, продукти харчування, мийні та пральні засоби, дитячі підгузки і ліжники, а також телевізор.

Про роботу гуманітарного осередку розповіла його координаторка Катерина Варвус. За її словами вимушені переселенці тут можуть отримати усе необхідне – від меблів – до одягу. Щотижня родини з дітьми забезпечуються дитячим харчуванням та підгузками, щомісяця кожен з нових мешканців громади отримує 5-тикілограмовий продуктовий набір. Є і медичний пункт, де на волонтерських засадах працюють фармацевти і щодня видають переселенцям ліки, в тому числі й рецептурні.

Відповідаючи на питання Григорія Недопада про потреби Катерина Варвус зазначила, що гуманітарний центр опікується також і військовими. Формують індивідуальні аптечки, доправляють медикаменти на фронт та до військових шпиталів. Зараз же збирають допомогу, яка знадобиться воїнам у холодну пору року: спальні мішки, каремати, зимове обмундирування.

Ще один об’єкт, який відвідали голова та депутати облради – новий багатофункціональний стадіон Нововолинського ліцею № 8, який зводять за державні кошти обсягом у 6,5 мільйонів гривень. Спортивну арену збудували за три місяці, і зараз тут тривають завершальні роботи.

Директор ліцею Олег Янюк зауважив, що у межах Володимирського району – це єдиний відкритий спорткомплекс з такими стандартами: футбольним полем зі штучним покриттям розміром 60 на 40 метрів та 100-метровими легкоатлетичними доріжками. Він також зауважив, що стадіон розташований у густонаселеному мікрорайоні, і сюди нововолинці вже приходять цілими родинами. Керівник ліцею запевнив, що роботи завершать вчасно.

Голова громади Борис Карпус також показав, як у місті облаштовують громадський простір – за кошти інфраструктурної субвенції та бізнесу на місці занедбаного пустища створили сучасний сквер. І таких, якби не війна, у місті мало би бути щонайменше півдесятка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: