17:45, 05 Липня 2018

Президент підписав закон про нацбезпеку

Президент Петро Порошенко підписав закон “Про національну безпеку України”.

Підписання відбулося під час засідання РНБО, – повідомляє “Укрінформ”.

“Цим законом ми підтверджуємо курс України на європейську і євроатлантичну інтеграцію”, – зазначив Порошенко на початку засідання Радбезу.

Президент нагадав, що закон, зокрема, забезпечує перехід оборонного комплексу України до правил, принципів і стандартів НАТО.

Верховна Рада 21 червня ухвалила внесений Президентом закон “Про національну безпеку України”. За відповідне рішення проголосували 248 народних депутатів.

Закон визначає основи та принципи національної безпеки і оборони, цілі та основні засади державної політики, що гарантуватимуть суспільству і кожному громадянину захист від загроз.

Зокрема, в ньому уточнено повноваження Президента щодо стратегічного керівництва Нацгвардією через Генеральний штаб ЗСУ під час воєнного стану.

Також законом встановлюється, що міністр оборони і його заступники призначатимуться з-поміж цивільних осіб, а також передбачено розмежування посад начальника Генштабу та головнокомандувача Збройних сил України.

Так, головнокомандувач ЗСУ призначається на посаду та звільняється Президентом за поданням міністра оборони, яким і підпорядковується.

Водночас закон про нацбезпеку започатковує реформу силових відомств відповідно до стандартів НАТО. Зокрема, змінюється статус Служби безпеки – тепер вона є спеціальним органом з правоохоронними функціями. Основними завданнями СБУ визначено протидію розвідувально-підривній діяльності проти України, боротьбу з тероризмом, контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонного і науково-технічного потенціалу тощо.

Водночас за межі повноважень СБУ винесено функції щодо розслідування економічних злочинів.

Законом також передбачено фінансове забезпечення сектору безпеки та оборони. Так, обсяг відповідних видатків має становити не менше 5 % запланованого обсягу ВВП, із яких 3 % виділятиметься на ЗСУ.

Крім того, закон запроваджує демократичний цивільний контроль за сектором безпеки й оборони, зокрема з боку парламенту та громадського суспільства.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій 27 червня підписав закон “Про національну безпеку” та передав його на підпис Президенту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: