15:18, 15 листопада 2019

Претендентка на посаду ректора СНУ пропонує колегіальний тип адміністрування*

В університету все має бути прозоро, колегіально та відкрито —  вважає Тереза Левчук, претендент на посаду ректора СНУ імені Лесі України. 

Про це вона розповіла на своєму брифінгу вчора, 14 листопада.

«У власній передвиборчій компанії я кажу категоричне «ні» популізму, риториці, демагогії, — зазначає претендентка. — Це абсолютно чіткі стратегічні позиції, сучасні орієнтири в адмініструванні, особистісно-моральні засади».

Програма вона поділила за напрямками діяльності: управління, кадри, наука, навчання, культура, фінансово-господарська діяльність та умови праці.

Щодо того, які зміни повинні бути в управлінні, Тереза Петрівна вважає, що головою Вченої ради має бути не ректор, а обрана Вченою радою незалежна особа.

«Саме такий тип адміністрування, коли рішення колегіальні, а їх виконання гарантоване, відповідає сучасним вимогам», — сказала Тереза Петрівна.

Стосовно змін, що стосуються кадрової політики вона наголосила, що ректорат повинен узяти на себе відповідальність за кожного хорошого фахівця, бути твердим у відмові на посади хабарникам, неробам, імітаторам діяльності.

«Найкращих працівників потрібно заохочувати матеріально за чіткими, колегіально узгодженими критеріями, адже імідж університету створюють реальні здобутки його працівників. Якщо в доборі кадрів враховують лише формальні показники, це неминуче зумовлює проблеми, — повідомила на брифінгу Тереза Левчук. — Університет має не лише вимагати, а й реально допомагати ініціативним людям. Наукові школи, авторитетні фахівці — той «товар», який університет має пропонувати закордонним партнерам».

Що стосується освітнього напрямку своєї діяльності на посаді ректора СНУ Тереза Петрівна наголосила, що варто переорієнтувати діяльність студентського самоврядування:

«Наразі студентське самоврядування заклопотане, по суті, організацією культурного відпочинку. Його головне завдання — це реальний вплив на якість і параметри навчального процесу. Зараз ні викладачі, ні студенти  не готові до вибіркових дисциплін, на якій наполягає МОН», — розповіла вона.

Тереза Петрівна вважає, що креативні творчі здобутки кожного викладача і студента — це плюс до іміджу закладу, тому університет має підтримувати мистецькі події, які відбуваються в місті, бути їх активним учасником. Також розповіла про давню мрію — створити театр Лесі Українки, на сцені якого можна було б апробувати найкращі постановки її творів.

Ще претендент розповіла про фінансово-господарську діяльність на посаді ректора. Зокрема про те, що усі рішення потрібно ухвалювати колегіально, але з опертям на фахову оцінку.

«Бюджет має стати відкритою інформацією, усі господарські рішення – максимально прозорими», — поділилася Тереза Петрівна.

Довідкво: Тереза Левчук є доктором філологічних наук, доцентом кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Окремим напрямом її діяльності є наука. Вона вважає, що університет має стати менеджером, який популяризує в Україні та світі здобутки кожного викладача, просуває у світовий простір наукові видання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: