14:15, 07 Лютого 2019

Премія редакції розслідувачів виявилася на рахунку кандидата у президенти

Екс-розслідувач та кандидат у президенти Дмитро Гнап не передав 15 тисяч євро на потреби армії, які у 2015 році редакція «Слідство. Інфо» отримала у якості призу. Зараз на рахунку Дмитра лишається ще понад 9 тисяч євро. Гнап зазначив, що перерахує кошти найближчим часом на рахунок редакції. 

Про це повідомила на своїй сторінці у “Фейсбук” керівниця проекту Анна Бабінець. 

15 тисяч євро на потреби армії. Про це повідомила чинна керівниця проекту Анна Бабінець. Сам Гнап це визнав і зазначив, що найближчим часом перерахує кошти на рахунок «Слідства. Інфо».

“У нас у “Слідство.Інфо” сталася прикра ситуація і краще, щоб розповіла про це я. Точніше, сталася вона давно, але виявили ми це лише зараз. І пов’язана вона з грошима. Майже чотири роки тому наша агенція отримала премію «Вільна преса Східної Європи-2015», грошовий приз склав 15 тисяч євро. Тодішній керівник Слідства.Інфо Дмитро Гнап від імені команди публічно заявив, що ці гроші будуть витрачені на допомогу армії. Днями до мене звернулися колеги з іншого медіа з питанням про долю цих грошей. Весь цей час я була впевнена, що приз дійсно пішов на армію. Почали розбиратися. З’ясувалося, що премія була перерахована на банківський рахунок Дмитра (можливо, тому, що рахунки ГО «Слідство.Інфо» були відкриті лише у грудні 2015-го, а премія надійшла десь за півроку до цього). За словами Діми, 2000 євро дійсно були передані на допомогу армії, 3900 євро пішли на оперативні видатки організації (були дірки у фінансуванні) і 9100 євро досі перебувають у банківській ячейці Дмитра. Найближчими днями він перерахує їх як благодійний внесок на рахунок ГО «Слідство.Інфо» – туди, де вони, власне, мають бути. І ми з командою вирішимо, як найкраще витратити ці гроші, — йдеться у дописі розслідувачки. — Я вважаю необхідним заявити про це, оскільки розумію делікатність ситуації. Враховуючи, що Дмитро тепер є політиком, його журналістські обіцянки можуть прирівнювати до політичних. І це може нашкодити “Слідству.Інфо” – організації, яку я колись створювала і зараз розбудовую. Сім місяців тому Дмитро залишив “Слідство.Інфо” і подався у політику. Ми свідомо відсторонюємося від політичної діяльності Дмитра, оскільки будь-який, навіть мінімальний політичний вплив порушує стандарти професійної журналістики. А ми ці професійні стандарти поважаємо понад усе”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: