22:44, 29 Квітня 2021

Представники Волинської ОДА та облради обговорили проблеми реформи системи охорони здоров’я в умовах децентралізації

Про Програму медичних гарантій в умовах децентралізації йшлося сьогодні, 29 квітня, під час онлайн-наради за участю представників Національної служби здоров’я України (НСЗУ), місцевих органів влади, керівників та власників медичних закладів області. Участь в обговоренні важливих питань реформування галузі охорони здоров’я взяли також заступник голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт та т.в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Роман Рудоквас.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

«Реформування медицини збіглося у часі з процесами децентралізації влади в Україні, що, у свою чергу, викликало чимало питань як у керівників закладів охорони здоров’я, так і в керівників місцевих громад, – зазначила заступник голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, вітаючи учасників наради. –  Тому ми вдячні представникам НСЗУ за можливість обговорити актуальні питання, які постали у зв’язку з реформами».

У свою чергу, т.в.о. Голови НСЗУ Андрій Віленський наголосив, що уже рік як в Україні реалізується Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту.

«Цьогоріч Програма медичних гарантій уже запрацювала в повному обсязі, –  зазначив Андрій Віленський. –  Ми досягли мети. Зокрема, впровадження таких кроків допомогло нам ефективно протидіяти наслідкам коронавірусу. Наразі триває контрактування медичних закладів з НСЗУ».

Разом з тим, як розповіла директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця, у зв’язку з децентралізацією влади громади повинні перейняти повноваження щодо забезпечення на високому рівні медичного обслуговування населення. Разом з цими зобов’язаннями громади отримали також майно та ресурси, якими вони відтепер повинні навчитися управляти, позаяк обов’язок нової місцевої влади – забезпечення якісних медичних послуг громадянам за місцем проживання.

Директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ зауважила, що фінансування медичних закладів ніколи не здійснювалося з одного джерела, однак, «левову» частку коштів вони отримують саме від держави, наразі через укладання контрактів з НСЗУ. Відтак, Мар’яна Возниця повідомила, що закладам охорони здоров’я необхідно визначитися з переліком медичних послуг, яких потребує місцеве населення та які заклад може надати, зважаючи на матеріально-технічне та кадрове забезпечення, та укласти контракти з НСЗУ.

«Лікарня, у якій є фахівці та обладнання, зможуть укласти договір з НСЗУ на більшу кількість пакетів послуг і відповідно отримати більше фінансування, – наголосила Мар’яна Возниця. – Підходити до цих питань потрібно зважено, аби медична галузь працювала на благо жителів громади. Також усі ці процеси вимагають тісної співпраці керівників лікарень та голів громад».

Аби допомогти керівникам медичних закладів виважено підійти до укладання контактів на відповідні послуги, а також отримати відповіді на важливі питання, на сайті НСЗУ створена платформа «Академія НСЗУ».

У ході наради йшлося також і про конкретні медичні гарантії у 2021 році. Зокрема, директор департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів Альона Горошко ознайомила учасників засідання з основними здобутками Програми медичних гарантій-2020 та вимогами до такої Програми на 2021 рік. Повідомила про коригувальні коефіцієнти за окремі послуги та тарифи щодо їх оплати. Для прикладу, серед нововведень, які запрацюють з 1 червня цього року, +5% закладам охорони здоров’я за досягнення індикаторів по правильній маршрутизації пацієнтів з підозрою на інсульт та інфаркт та +5% – за досягнення індикаторів по вакцинації.

З квітня 2021 року НСЗУ ввела  підвищувальний коефіцієнт за інтегрованість послуг для закладів, в яких можуть одночасно надавати допомогу при пологах та допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках. Такі заклади отримають більше грошей.

Загалом, у Програмі медичних гарантій на первинну медичну допомогу передбачили понад 20 мільярдів 670 мільйонів гривень.

Відтак, вчасно та правильно уклавши контракт на медичні послуги, заклади охорони здоров’я отримають більше коштів від держави, а громадяни – якісні медичні послуги на місцевому рівні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: