19:22, 20 Жовтня 2021

Представники поліції обговорили із волинськими перевізниками нові правила міжобласних перевезень

Захід тривав у приміщенні Волинської ОДА під головуванням першого заступника голови ОДА Сергія Мовенка.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

Присутні обговорили обмеження з Постанови Кабміну № 1066, яка набирає чинності з 21 жовтня і доступна за посиланням.

З нововведеннями учасників наради ознайомив заступник начальника ГУНП Сергій Козак.

Згідно з цією постановою, саме перевізники, що здійснюють міжобласні перевезення, несуть відповідальність за наявність у всіх пасажирів (окрім  осіб до 18 років) відповідних документів, що підтверджують вакцинування від COVID-19, або негативний на коронавірус ПЛР-тест, або одужання від коронавірусу.

«Є передбачені вимоги, і всі їх мають дотримуватися», – наголосив Сергій Козак.

Зокрема, і статті 117 Конституції України йдеться: «Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов’язковими до виконання».

Він зауважив, що нині хоч і є обмеження, але бізнес працює.

«Якщо ми опинимось у червоній зоні, буде гірше, а ніхто цього не бажає. Для поліцейських це також додаткове навантаження, додаткові перевірки, ризик захворіти і так далі. Але все це – наша спільна відповідальність. Тому що таким чином ми сприятимемо розвантаженню лікарень, які сьогодні заповнені, і все ж таки спонукатимемо громадян вакцинуватись, адже на сьогодні це єдиний вихід. Штрафні санкції за порушення високі, однак будемо притягувати до адміністративної відповідальності в разі систематичних порушень і ігнорування вимог поліції», – сказав Сергій Козак.

Начальник патрульної поліції Волині Андрій Крутень повідомив, що всі перевізники отримали рекомендаційні листи щодо роботи з 21 жовтня. Також розповів про алгоритм дій поліцейських. Правоохоронці мають право зупинити будь-який маршрутний транспортний засіб та здійснити перевірку наявності відповідних сертифікатів вакцинації, у тому числі, вибірково. Відповідно до Постанови Кабміну, за наявність таких документів відповідальні перевізники. Перевірка триватиме швидко: для цього є необхідні технічні засоби – планшети з програмним забезпеченням.

«Усі ці вимушені заходи – задля протидії поширенню коронавірусу», – наголосив Андрій Крутень.

За його словами, у разі відмови пасажирів показати відповідний сертифікат, водій має право відмовити їм у перевезенні.

Також додав, що частину функцій з перевірки маршрутних засобів поклали і на Укртрансбезпеку.

У присутніх перевізників виникало чимало запитань до поліцейських. Зокрема, вони вказували на недосконалість пунктів цієї Постанови, на можливе порушення прав людини, а також на те, щоб через такі зміни не працював так званий «тіньовий» ринок перевезень.

Усе це ініціатори зустрічі взяли до уваги.

За словами Сергія Мовенка, через кілька днів учасники знову зберуться, аби обговорити, як на практиці впровадяться ці нововведення. Наразі ж досягнули взаєморозуміння в тому, що всім разом необхідно вживати максимум зусиль для протидії поширенню хвороби.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: