10:42, 03 Травня 2018

Працівники профтехзакладів Дніпропетровщини переймали досвід волинян

У рамках міжрегіонального співробітництва в сфері професійно-технічної освіти Волинь гостинно приймала колег із Дніпропетровщини.

Про це повідомляє Управління освіти, науки та молоді облдержадміістрації Волині.

Варто зазначити, що виїзний захід з обміну досвідом на  тему «Створення та функціонування Центрів Кар’єри на базі закладів професійної (професійно-технічної)» організовали Навчально-методичний центр ПТО у Волинській області спільно з управлінням освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Волинським обласним центром зайнятості, а також за підтримки Волинського коледжу НУХТ, Луцького педагогічного коледжу, Технічного коледжу ЛНТУ, ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури», Колківського вищого професійного училища, Луцького центру ПТО.

Делегація з Дніпропетровської області налічувала 17 представників із 13 організацій: Навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області, Криворізький методичний кабінет НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, Дніпровське вище професійне училище будівництва, Дніпровський центр професійної освіти, Покровський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів, Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти, Зеленодольський професійний ліцей, Професійно-технічне училище № 79 смт Петриківка, Кам’янський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів, Криворізький навчально-виробничий центр, Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу, Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування, Дніпропетровський обласний центр зайнятості.

Зокрема, у рамках програми заходу на базі Луцького ВПУ будівництва та архітектури відбувся круглий стіл «Досвід роботи Центрів професійної кар’єри на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

Гостей та усіх присутніх привітав заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації – начальник відділу професійно-технічної освіти та молодіжної політики Олександр Ткачук,  директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, директор училища Ростислав Собуцький, заступник директора НМЦ ПТО у Волинській області Інна Семенюк.

Під час роботи здійснили аналіз  професійної адаптації до вимог на ринку праці та співпрацю центрів зайнятості з закладами освіти у сфері формування кар’єрних компетенцій учнів, а також презентували статистично-інформаційні матеріали щодо функціонування центрів професійної кар’єри закладів ПТО Волині.

У рамках семінару відбулася виставка-ярмарок та майстер-клас «Петриківський розпис» від Валентини Олійник – викладача ПТУ № 79 смт Петриківка, що широко відоме у світі як осередок Українського народного декоративного розпису. До слова, заклад є одним з розробників бренду «Петриківка», сьогодні смт Петриківка – центр сакральної української культури, а Петриківський розпис включили ЮНЕСКО до Списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Навчальний візит продовжили в смт Колки, де на базі училища провели навчально-практичний семінар «Ефективне функціонування центру професійної кар’єри на прикладі ЦПК Колківського ВПУ». Також відбулася презентація Центру професійної кар’єри Колківського ВПУ, де розглянули питання використання інформаційних ресурсів та створення й функціонування веб-ресурсу центру кар’єри закладів професійної (професійно-технічної) освіти Волині. Присутні ознайомились й з методикою проведення навчального тренінгу для педпрацівників закладів ПТО «Організація роботи в Центрах професійної кар’єри» та «Формування підприємницьких компетенцій учнів».

Заключне ж обговорення перспективних напрямків співпраці між закладами ПТО Волинської та Дніпропетровської областей відбулося на базі Луцького центру професійно-технічної освіти. Учасники вивчили проблеми та перспективи розвитку Центру, провели огляд навчально-матеріальної бази закладів, в тому числі Центру професійного розвитку. Насам кінець презентовали роботу Навчально-практичного центру Луцького центру ПТО та проаналізували особливості впровадження інклюзивного навчання.

Між іншим, у рамках програми заходу колеги з Дніпропетровської області побували у Замку Любарта, відвідали історико-культурний заповідник «Старий Луцьк» та Центральний парк культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: