18:10, 28 Вересня 2022

Посольство США у москві закликало американців негайно виїхати з росії

Посольство США в росії закликало співгромадян утриматись від поїздок до російської федерації, а тих, хто вже перебуває на території рф, – негайно залишити країну.

Про це йдеться у заяві американського диппредставництва у рф, передає «Укрінформ».

«Громадяни США не повинні їздити до росії, а ті, хто проживає або подорожує в росії, мають негайно залишити її, поки залишаються обмежені можливості комерційних поїздок», – йдеться у повідомленні.

У посольстві нагадали, що 21 вересня російський уряд розпочав мобілізацію громадян до збройних сил. У цьому зв’язку підкреслюється, що росія може відмовитись визнавати громадянство США щодо осіб із подвійним громадянством, відмовити їм у доступі до консульської допомоги США, перешкодити їхньому виїзду з росії та призвати громадян із подвійним громадянством на військову службу.

У посольстві зауважили, що варіанти виїзду наразі вкрай обмежені та часто недоступні за короткий термін, однак маршрути виїзду на автомобілях і автобусах ще відкриті.

«Якщо ви хочете залишити росію, слід якнайскоріше зробити це самостійно. Посольство США має серйозні обмеження щодо надання допомоги громадянам США, і умови, включно з варіантами транспортування, можуть стати ще більш обмеженими», – йдеться у повідомленні.

В посольстві також нагадали громадянам США, що в рф не гарантується право на мирні зібрання та свободу слова, закликавши їх уникати «будь-яких політичних чи соціальних протестів».

Раніше з закликом до своїх громадян залишити територію росії звернулося Міністерство закордонних справ Болгарії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: