11:00, 16 Жовтня 2018

Посадовці Луцькради розпочали день із закритими очима. ФОТО

Сьогодні, 16 жовтня, посадовці міської ради стали учасниками соціального експерименту “Відчуй життя у темряві”.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

На початку робочого дня перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступник міського голови Костянтин Петрочук, радник міського голови Ігор Поліщук і начальник управління транспорту та зв’язку Володимир Степанов зустрілися із організаторами та учасниками акції “Відчуй життя у темряві” – представниками ГО “Генерація успішної дії”. Сьогоднішній робочий день представники міської влади проведуть із закритими очима, аби перевірити Луцьк на доступність інфраструктури міста для незрячих людей.

Голова Волинського осередку ГО “Генерація успішної дії” Віталій Ткачук зазначив, що подібна акція у Луцьку відбувається вже вдруге, і приурочена вона до Дня білої тростини, який у світі відзначають 15 жовтня. Унікальність експерименту полягає в тому, що сьогоднішній експеримент триватиме увесь робочий день. Основна його мета – солідаризуватися із людьми, які мають глибокі порушення зору, а також вивчити рівень доступності міста для незрячих та слабозорих людей. Також посадовці відзвітують і наочно покажуть, що вони встигли зробити, аби покращити життя для незрячих і слабкозорих лучан, і як врахували минулорічні побажання незрячих.

“Ми раді співпрацювати із громадською організацією “Генерація успішної дії” задля створення оптимальних умов та покращення доступності нашого міста для потреб людей, які мають порушення зору. Сьогодні під час соціального експерименту ми переконаємось, що у цьому напрямку у Луцьку було зроблено чимало: на восьми вулицях міста вкладено тактильну плитку, проведено зустріч із підприємцями ресторанного господарства, аби у луцьких закладах з’явилося меню шрифтом Брайля, створено тактильний макет Луцького замку, встановлюється озвучення зупинок у тролейбусах. Звичайно, цього недостатньо, але роботи із покращення доступності для потреб незрячих будуть продовжуватися”, – наголосив Ігор Поліщук.

“Це питання, яке потребує вирішення. Сьогодні ми на власному досвіді побачимо усі повсякдення труднощі, з якими доводиться стикатися людям із порушеннями зору та знайдемо шлях їх подолання”, – додав Костянтин Петрочук.

Потому учасники експерименту одягли чорні непроникні пов’язки. Як і минулого року, супроводжувати високопосадовців у темряві буде незрячий лучанин Іван Заячківський, який щодня впевнено подорожує містом без сторонньої допомоги і знає, як зробити його більш доступним. Також у соціальному експерименті візьмуть участь спеціалісти – випускники Національного педагогічного університету імені Драгоманова, магістри корекційної освіти, вчителі тифлопедагоги Ангеліна Чаюк і Анастасія Капітоненко.

Головний етап експерименту – моніторинг міського громадського транспорту та інфраструктури, вулиць та проспектів міста, обід в закладі харчування, де є в наявності меню шрифтом Брайля. А на завершення- підсумкова прес-конференція.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: