13:13, 15 Липня 2018

Порошенко про автокефалію: «Нам залишається молитися й боротися»

Фото: прес-служба Президента

Фото: прес-служба Президента

Автокефалія Української Православної Церкви є питанням незалежності та національної безпеки України, одним із стовпів української нації.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко у ході свого виступу у Зарваниці на Тернопільщині під час Загальнонаціональної прощі, повідомляє кореспондент “Укрінформу”. 

“Автокефалія не є клопіт лише українських православних. Це – питання нашої української незалежності. Це — один із стовпів української держави, української нації, української національної безпеки. І, врешті-решт, – всієї світової геополітики”, — сказав він.

Саме тому, додав Порошенко, і чинять такий шалений спротив Москва та її “п’ята колона” в Україні.

“І навіть деякі політики, яких прийнято вважати проукраїнськими, дозволяють собі передавати сигнали на зовні, що, мовляв, не варто поспішати з наданням автокефалії”, — заявив Президент.

За словами Порошенка, з  перших же днів свого президентства він поставив за мету добитися від Константинопольської Матері-Церкви надання автокефалії єдиній помісній Православній Церкві України.

“Відтоді ця тема постійно перебуває не просто в полі мого зору, а в центрі уваги. Протягом кількох років тривала невидима для стороннього ока робота. Зустрічі та листування із Вселенським Патріархом, обговорення теми з лідерами православних країн та предстоятелями церков цих країн”, — наголосив він.

Сьогодні ж, зазначив Глава держави, вже чути позитивні повідомлення з цього приводу.

“Нарешті ми вже почули низку позитивних повідомлень. Про те, що приєднання Київської Митрополії до Московської Церкви, яке сталося у сімнадцятому столітті, було здійснене всупереч канонам. Про те, що право надавати автокефалію належить винятково Вселенському Патріарху і Синоду. Про те, що Константинопольська Церква – це Церква-Мати для українських православних. А Москва, яка претендує на “материнство”, насправді є дочірньою по відношенню до церкви в Києві. І головне про те, що коли виникає незалежна держава, природним наслідком є і створення своєї незалежної православної церкви”, —наголосив Порошенко.

Водночас, він  додав, що ситуація залишається непростою, а протидія – “масштабна і системна”:

“Немає жодних підстав вважати, ніби томос у нас в кишені. Нам з вами залишаються дві речі для того, щоб його отримати – молитися та вірити і боротися”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: