20:35, 23 Січня 2018

Порошенко підписав закон про внесення змін до закону про публічні закупівлі

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів щодо здійснення моніторингу закупівель.

Як повідомляє прес-служба Адміністрації президента, цей закон дозволяє органам державного фінансового контролю здійснювати ефективний моніторинг закупівель із метою попередження порушень у цій сфері та дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі, – пише “Радіо Свобода”.

За повідомленням, закон сприятиме попередженню втрат публічних коштів шляхом посилення контролю над публічними закупівлями, а також створює умови для подолання корупції в цій сфері.

«В онлайні працюватиме система ризик-індикаторів, яка сигналізуватиме контролюючому органу про те, що з цим учасником щось не так. Це нововведення адресовано в першу чергу тим, хто навчився чи вчиться дурити “ProZorro”. Алгоритми будуть підказувати, куди саме дивитись, як на максимально ранніх стадіях вирахувати тих, хто хоче обійти систему», – сказав Порошенко.

Портал “prozorro.gov.ua” є відкритим ресурсом, який пропонує доступ до всієї інформації з центральної бази даних про електронні тендерні торги, що були оголошені з 31 липня 2016 року. Дані електронних закупівель є дозволеними для їх подальшого вільного використання та поширення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: