14:03, 10 Березня 2023

Понад третина українців – за вилучення російськомовних авторів зі шкільної програми

Більше третини українців вважають, що російськомовних авторів варто виключити зі шкільної навчальної програми.

Про це повідомив аналітик Фонду «Демократичні Ініціативи» Тарас Тарасюк, презентуючи результати загальнонаціонального опитування в «Укрінформі».

“Зберігається чітка тенденція в зменшенні вагомості та актуальності використання російських авторів у навчальних програмах. Більше третини українців вважають, що російськомовних авторів взагалі варто виключити зі шкільної програми. Звісно, найпоширеніша така думка в Західному макрорегіоні”,– сказав Тарасюк.

За його словами, на Півдні та Сході України також суттєво зросла підтримка вилучення російськомовних авторів з навчальних програм.

Як показало дослідження, прихильниками того, аби продовжувати вивчати творчість російських авторів є лише близько 7 % громадян. Решта виступають за зниження кількості російських авторів у підручниках, але відносно популярною (близько 28 %) лишається опція не відмовлятися від творів, які вважаються «світовою класикою».

Дослідження провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA з 13 по 21 грудня 2022 року. Опитування методом face-to-face проводилося у різних регіонах України.

Опитали 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: