11:30, 31 Грудня 2019

Поляки демонстративно пропонували їжу: пункт пропуску на Волині у документах спецслужб

«Недружні прояви з боку польських громадян»: радянські спецслужби на Волині 1982 року повідомляли про інциденти з польськими військовослужбовцями на станції Ізов.

Відповідний документ оприлюднили на телеграм-каналі KGB files.

У повідомленні йдеться про те, що 16 червня 1982 року о 16.30 на прикордонну станцію Ізов Львівської залізниці прибув ешелон з військовослужбовцями Польської народної республіки, які поверталися з навчань «братніх армій», що відбувалися в Астраханській області Росії. Під час стоянки на цій станції з боку поляків, як писали співробітники УКДБ, «мали місце недружні прояви».

Зокрема, у навантаженому рудою для відправлення в ПНР потязі польські військові перекрили кінцеві крани, від’єднали повітряні рукави гальмівної магістралі вагонів, на рейки у вісьмох місцях наклали гальмівні башмаки, колодки та інші предмети, що могло спричинити сходження вантажного потяга з рейок.

«Окрім того, поляки демонстративно пропонували радянським громадянам продукти харчування, намагаючись при цьому їх фотографувати», – пише автор повідомлення.

Також під час стоянки ешелону на станції Ковель восьмеро польських офіцерів відстали та прибули на станцію Ізов о 19.07, у зв’язку з чим відправлення ешелону в ПНР затримали на чотири години.

Для недопущення надалі подібних інцидентів з боку польських військових УКДБ спільно з військовими комендантами, прикордонниками та органами міліції планували здійснювати посилене патрулювання у пунктах зупинки ешелонів, які перевозять військовослужбовців ПНР. Про ситуацію також доповіли КДБ СРСР.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: