08:15, 10 Квітня 2021

Польща продовжила розслідування Смоленської катастрофи

Національна прокуратура Польщі продовжила розслідування Смоленської катастрофи у Польщі до 31 грудня цього року.

Про це відомство повідомило у п’ятницю, 9 квітня, — передає кореспондент “Укрінформу”.

“Проводяться доказові заходи, які дають нову інформацію для з’ясування причин катастрофи літака Ту-154M з бортовим номером 101”, — йдеться у повідомленні прокуратури.

Як зазначається, міжнародна група судмедекспертів, до якої увійшли представники Польщі, Португалії, Данії і Швейцарії, надала оцінку щодо причини смерті та механізму отримання травм, виявлених під час проведення повторної ексгумації жертв катастрофи. На цей час представили 58 таких висновків, а завершення роботи групи очікується не раніше кінця року.

Водночас інша міжнародна група у складі експертів із США, Ірландії, Великої Британії та Угорщини, створена для підготовки письмового висновку щодо обставин, перебігу і причин катастрофи літака Ту-154M, продовжують досліджувати надані їм матеріали. Зокрема, вони вивчають результати фізико-хімічних досліджень, здійснених науково-технічною лабораторією міністерства оборони Великої Британії та криміналістичною лабораторією італійського Корпусу карабінерів.

Крім того, провели дослідження фоноскопічного запису з реєстратора MARS-BM, отримали міжнародну оцінку запису з реєстраторів CVR i FDR.

Як наголошується, ці експертизи дадуть змогу підтвердити, чи є на записах реєстраторів дані, які “можуть свідчити про явища, що могли стати причиною знищення чи пошкодження повітряного судна”.

Прокуратура також повідомила, що в інтересах слідства створили просторову модель розбитого літака, підготовленого на підставі фотодокументації, додатково отриманої під час огляду літака в 2018-2019 роках.

Крім того, для потреб слідства повторно досліджено мобільні телефони, фотоапарати, виявлені на місці катастрофи, з використанням програм для отримання даних.

Прокуратура також додатково опитала кількадесят свідків, оглядала місце катастрофи та знайдені речі.

У Національній прокуратурі повідомили, що слідча група висилала відповідним російським органам запити про міжнародну допомогу, зокрема надання можливості додатково оглянути розбитий літак. Також було звернення до російської сторони щодо повернення Польщі уламків розбитого повітряного судна. Проте Росія не відреагувала на польські запити, що ускладнює виконання різноманітних слідчих дій.

Як повідомляося, 10 квітня 2010 року біля військового аеродрому “Північний” у Смоленську розбився літак Ту-154М, на якому польська державна делегація прямувала на заходи з нагоди 70-их роковин Катинського злочину. Внаслідок катастрофи загинули всі 96 осіб, що були на борту, в тому числі президент Лєх Качинський з дружиною Марією, представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: