08:14, 21 Серпня 2022

Польща нагадала рф про 5 статтю НАТО після розміщення «Кинжалів» у Калінінграді

Дії НАТО будуть адекватні діям російської федерації в Калінінградській області й у разі виникнення загрози може бути застосована стаття 5 Північноатлантичного договору.

Про це заявив заступник міністра національної оборони Польщі Войцех Скуркевич у зв’язку з розміщенням росією в Калінінграді гіперзвукових ракет «Кинджал», передає «Укрінформ» із посиланням на PAP.

«Як держава східного флангу НАТО ми повністю усвідомлюємо це (загрозу – ред.), тому наші дії — консультації з нашими союзниками і зі штаб-квартирою НАТО — є і будуть адекватними загрозам і діям російської федерації в районі Кенігсберга», — зазначив Скуркевич.

Він підкреслив, що співробітництво в межах НАТО є основою гарантії безпеки Польщі. «Ці гарантії були й залишаються, і зобов’язання щодо цього чітко озвучені окремими членами Північноатлантичного альянсу, а також президентом США Джо Байденом», — додав заступник міністра.

Водночас він підкреслив: якщо виникне якась загроза, може бути задіяна стаття 5 Північноатлантичного договору, тобто формула «один за всіх, усі за одного».

«Таким чином, ми абсолютно захищені у будь-яких питаннях що стосуються загроз республіці», — заявив Скуркевич.

Як повідомлялося, міністерство оборони рр заявило, що три бойові літаки МіГ-31Е, оснащені гіперзвуковими ракетами «Кинджал», були передислоковані в Калінінградську область. Винищувачі перебуватимуть на цілодобовому бойовому чергуванні.

За даними російських військових, «Кинджал» має дальність польоту до 2000 км і летить зі швидкістю, що в 10 разів перевищує звукову, що робить ракету складною ціллю для перехоплення системами ППО.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну росія кілька разів використовувала ракети «Кинджал». Зокрема, ними вразили торговельно-розважальний центр Retroville у Києві та військовий об’єкт у Вінницькій області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: