19:21, 07 Березня 2023

Польща цього тижня передасть Україні ще десять танків Leopard 2

Варшава передасть Києву чергові десять танків Leopard 2 ще на цьому тижні. У Польщі також створять хаб для ремонту танків.

Про це заявив у вівторок під час прес-конференції у Варшаві віце-прем’єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, передає «Укрінформ».

“Чотири танки вже в Україні, чергові 10 потраплять в Україну на цьому тижні”, – заявив Блащак.

Міністр зазначив також, що в Польщі створять хаб для ремонту танків, які передають Україні. За його словами, такий хаб можуть створити на базі оборонного підприємства BUMAR – ŁABĘDY у місті Глівіце на півдні Польщі. Однак, на даний момент головною проблемою є нестача запчастин. Блащак зауважив, що це буде головною темою його переговорів з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом під час засідання міністрів оборони країн ЄС у Стокгольмі 7-8 березня.

“Я очікую, що міністр Пісторіус вплине на німецьку промисловість, щоб запчастини для Leopard постачалися. Це виклик, який стоїть перед Німеччиною, Польщею, Канадою, практично всіма країнами. Але, звичайно, цю проблему може вирішити лише Німеччина, німецька оборонна промисловість”, – підкреслив Блащак.

У цьому контексті він зауважив, що польська оборонна промисловість також готова виробляти запчастини до танків. Однак для цього необхідною є відповідна документація, яка є в розпорядженні виробника танків – німецької компанії Rheinmetall.

Блащак повідомив, що в рамках сформованої Польщею коаліції танків Leopard 2 A4, крім 14-ти польських танків у танковому батальйоні будуть також по вісім норвезьких та канадських танків, шість іспанських “леопардів”, а також бронеавтомобілі підтримки, яка має надати Фінляндія.

Як повідомлялося під час візиту до Києва 24 лютого глава польського уряду Матеуш Моравецький повідомив про передачу Україні перших чотирьох танків Leopard 2. Решту польський прем’єр пообіцяв передати найближчим часом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: