16:10, 18 листопада 2022

Поліщук обговорив із польськими бізнесменами можливості співпраці у сфері управління відходами

Луцький міський голова Ігор Поліщук зустрівся з представниками ТОВ «ALBA Polska» Кшиштофом Ґрущиньскі та Міхалом Кацевічем щодо можливої співпраці у сфері управління відходами.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

ТОВ “ALBA Polska”  – компанія, яка надає послуги з транспортування та управління промисловими та небезпечними відходами, очищенням сепараторів та резервуарів, а також консультує щодо методів поводження з відходами.

За словами голови правління “ALBA Polska” Кшиштофа Ґрущиньскі, у Луцьку інвестори пропонують створити спільну компанію в галузі поводження з відходами, їх утилізації та переробки.

Луцький міський голова Ігор Поліщук подякував гостям за візит та зауважив, що громада зацікавлена в тому, щоб впроваджувати нові підходи щодо поводження з відходами.

“В Україні немає жодного повноцінно діючого заводу з переробки відходів. Все складується на полігонах твердих побутових відходів, а це проблема, адже полігони ростуть, займають великі площі. Інша проблема – екологія. В нашій громаді ця проблема особлива, тому що поруч з полігоном є декілька населених пунктів. Тому людям докучає фільтрат, неприємний запах та сміття”,– сказав він.

Ігор Поліщук розповів, що зараз полігон твердих побутових відходів знаходиться в процесі рекультивації: “ Ми шукаємо варіанти для будівництва нових черг, але якщо буде можливість започаткувати переробку відходів, яка дасть можливість значно менше відходів спрямовувати на полігон, то ми будемо раді. У нас на полігоні діє сміттєсортувальна станція, яка відсортовує майже третину сміття. Віднедавна ми почали активно впроваджувати сортування сміття в нашому місті, створивши центр управління відходами. Будемо запрошувати туди дітей, щоб привчати до сортування сміття”.

Тему навчання та підготовки населення до сортування сміття продовжив директор ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк. Він зазначив, що основною ціллю цього процесу має стати відокремлення органічних відходів, адже згідно морфології, вони займають приблизно 40 %. Тому основний алгоритм такий: населення сортує, а комунальники досортовують.

Після зустрічі Володимир Марценюк ознайомив представників іноземної делегації з роботою ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” та полігоном твердих побутових відходів у селі Брище.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: