22:45, 22 Квітня 2022

Поліцейські офіцери закликають волинян не палити шин у Великодню ніч

У багатьох селах Боратинської громади зберігся звичай: у ніч із суботи на неділю у селах масово палять Великодні вогні. Люди бережуть цей звичай ще з тих часів, коли подібні заходи були заборонені, як власне, й освячення паски, поливання водою, у селах збиралися й у Великодню суботу розпалювали величезну ватру. Раніше для цього заздалегідь готували дрова – кожен господар мав щось дати з двору на вогонь, непотрібний домашній реманент, що добре горить, чи дрова, також тягали з лісу сушняк… А в останнє десятиліття замість цього спалюють автомобільні шини.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

Екологи неодноразово застерігали щодо пагубності таких дій. При спалюванні шин у повітря надходять бензол, ксилол, стирол, толуол, а так само сполуки хлору, сірки і азоту, оксиди металів. Токсини, які звільняються при розкладанні шин, навмисному спалюванні або випадкових пожежах дуже забруднюють воду, повітря і ґрунт.

Про недоцільність паління Великодніх вогнів кажуть і правоохоронці, особливо небезпечними такі дії є в умовах воєнного стану.

«Нагадуємо, що у пасхальну ніч на території Волинської області, зокрема і Боратинської громади, діятиме комендантська година. Громадянам буде дозволено відвідання культових споруд для освячення великодніх кошиків. Будь-яке інше безпідставне перебування на вулицях та в громадських місцях вважатиметься порушенням комендантської години, винні притягуватимуться до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства», – пояснюють поліцейські офіцери громади.

«Закликаємо мешканців громади не здійснювати обрядів паління вогнищ у Великодню ніч. Такі дії можуть призвести до виникнення стихійних пожеж, становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни. Просимо громадян дотримуватись правил воєнного стану і бути максимально пильними», – зазначають вони.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: