16:06, 14 Жовтня 2021

Полеглі за свободу: у Луцьку вшанували захисників України

Містяни, рідні полеглих Героїв та представники влади долучилися до заходів, присвячених вшануванню пам’яті військовослужбовців, загиблих під час бойових дій у зоні проведення АТО/ООС.

Пам’ять загиблих військовослужбовців вшанували під час громадської панахиди біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України» у центрі Луцька 14 жовтня.

Насамперед молитву за спокій душ полеглих прочитали представники духовенства.

Як зауважив священик, ще в 11-му столітті князь Ярослав Мудрий під час освячення храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, що на Золотих воротах у Києві, молитовно звернувся і отримав  під молитовний покров та опіку весь народ Київської Русі, не лише українців.

У лавах армії УПА кожен п’ятий не був українцем за походженням. Тобто, тоді народ України був об’єднаний ідеєю свободи та вільності від тиранії та нелюдських диктатур. Кожне століття історії подавало урок нам, людям 21-го століття. У кожному столітті наші предки мали шанс створити ту ж саму ідентичність, що древні князі та Запорозька січ.

«Ми бачимо на цьому стенді обличчя людей: деякі нам рідні, хтось може не з нашої національності, але вони наші, вони знову об’єднані ідеєю свободи, рівності і братерства», – наголосив священнослужитель.

Представники духовенства зичили, щоб ми так розвинулися, щоб у тих, хто зазіхає на наше, не було навіть бажання і думки приходити до нас із мечем.

Завершили захід виконанням Державного Гімну України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: