20:27, 06 Травня 2020

Погуляйко заявив, що економічні показники Волині – такі ж, як до карантину

Голова ОДА стверджує, що структура волинської економіки не містить тих галузей, які найбільше постраждали внаслідок введення карантинних обмежень в державі. Тому основні економічні показники за перший квартал на Волині залишилися на тому ж рівні, що й у докарантинні часи.

Про це розповів голова Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко, проаналізувавши основні економічні показники за підсумками першого кварталу 2020 року на Волині, повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

За інформацією очільника області, у січні-березні нинішнього року область виконала планові платежі до державного бюджету  на 101,5 %, однак у квітні цей показник знизився до 99,4 %, а державний бюджет недоотримав 8,3 мільйони гривень. Трохи гірша ситуація з показниками у місцевих бюджетів, адже усі заклади, зокрема – розважальної, туристичної та ресторанної індустрії, були зачинені на карантин. Хоча вони і не є ключовими у сплаті податків.

«Нам пощастило, що більша частина бюджетоутворюючих підприємств області представляють так звану критичну інфраструктуру, а вони не припиняли своєї діяльності. Волинь – аграрна область, тому виробництво продуктів харчування, переробка зернових культур та їх збут – стали нашою перевагою. Завдяки їх безперебійній діяльності, в області не відбулось критичних змін, як у інших регіонах, наповнення бюджетів яких залежить від виробництва корисних копалин, енергетики та металургії. Тому, вважаю, маємо не погані шанси вийти із кризи без серйозних втрат», – наголошує Юрій Погуляйко.

Разом з тим, голова ОДА прокоментував дані Державної податкової служби на Волині, що за березень та квітень припинили діяльність 515 фізичних осіб-підприємців: «Можливо, це тимчасові міри і після завершення пандемії коронавірусу ФОПи відновлять роботу. Передбачувано, що карантинні обмеження найбільше зачеплять малий бізнес, однак зараз спостерігаємо, як активізувалася торгівля у мережі інтернет – усі шукають, як втриматись на плаву у непрості часи. Молоді підприємці сприймають цей час, як новий виклик та швидко адаптуються. Решта ж, звісно, зараз потребуватиме соціального захисту та підтримки».

«Попри те, що зараз багато говорять про втрати, я розглядаю ситуацію, як відкриття нових можливостей. Вигідне географічне розташування Волині може привернути увагу інвесторів, які відтепер розглядатимуть інші території для розміщення виробничих потужностей.

Епідемія, яка розпочалась з Китаю, показала, що не ефективно зосереджувати увесь бізнес в одному регіоні, або країні, бо паралізувати роботу великих фабрик та заводів, які можуть бути ключовими на світовому ринку, досить легко», – підсумував Юрій Погуляйко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: