12:04, 21 Вересня 2020

Поезія та музика: культурне об’єднання «100 Вт» у Луцьку відсвяткувало десяту річницю

Спогади, авторська та класична поезія та пісні під гітару: культурне об’єднання, яке вже протягом десятиріччя організовує безліч заходів у Луцьку, відзначило невеликий ювілей.

Десятий день народження культурного об’єднання «100 Вт»  відзначили 20 вересня у приміщенні Луцького міського молодіжного центру.

Перед початком заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув за те, аби лучани могли мирно збиратися.

Керівник КО «100 Вт» Володимир Столярчук розповів, що 10 років тому 20 вересня відбувся перший вечір, який організувало культурне об’єднання. Під час ювілейного заходу він знайомив з людьми, які протягом цього десятиліття були важливими та «тягнули» разом з ним цю культурну ношу, допомагаючи в організації заходів. Так, проект «Творче кафе» розпочинали разом з Олександром Покидюком. Пізніше приміщенням для проведення заходів стало кафе «Ейнштейн».

Після «Творчого кафе» розпочали втілювати проект «Поет на площі», у проведенні якого допомагала Олександра Ватащук. Технічно, морально та фізично допомагав КО «100 Вт» Віталій Поліщук. Проект «Поет на площі» виник як протидія тогочасній політиці влади зменшення впливу української мови – поети у різних містах читали вірші українською на площах. У Луцьку тоді спочатку читали поезію класиків, а згодом – авторську поезію на різних локаціях міста. Першою локацією став недобудований «фонтан-корито» у центрі міста, який за ці десять років так і не добудували.

Згодом серед організаторів культурного об’єднання було багато дівчат, зокрема, Анна Єкименко організувала проект «З домашньої бібліотеки», на який Володимир Столярчук спочатку приходив як глядач. Вікторія Бруцька вела літературний клуб «Камін».

Окрім перерахованих заходів, організовували літературні батли – декілька вечорів під назвою «Барикада» у рамках яких три автори змагалися між собою в трьох блоках. До змагань тоді долучалися гості з Рівного, наприклад, Марк Оплачко та Вікторія Дикобраз. Переможець зачитував свій переможний вірш, тримаючи у руках смолоскип.

Серед найулюбленіших був проект «Три акорди», що збирав людей, які виконують свої пісні під гітару. У рамках проекту виникало багато дуетів. Інший проект – «Луцька солянка», куди можна було прийти з будь-чим – поезією чи музикою. Окрім заходів з місцевими авторами, культурне об’єднання організовувало презентації книжок та літературні вечори авторів з різних регіонів України.

Своє спогади про минулі проекти Володимир Столярчук ілюстрував архівними світлинами із різноманітних заходів. Він зауважив, що КО «100 Вт» прожило довше, ніж деякі заклади, в яких воно організовувало культурні події.

У рамках заходу читали свою поезію автори, які раніше брали участь у проектах КО «100 Вт». Розбавити поезію музикою змогли Влад Каленіков, дует «ХтоЯ» (Юлія Нікітюк та Сергій Янішевський) та Олександр Хмільовський.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: