21:18, 20 Червня 2022

Податкові новації воєнного часу податківці обговорили з підприємцями Володимира

Тематичний онлайн-семінар для представників малого і середнього бізнесу громад міста Володимира та району був присвячений найбільш актуальним змінам податкового законодавства, які ухвалені та вступили у дію у зв’язку із запровадженням воєнного стану.

Про це повідомляє сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

Про норми п’яти законодавчих актів, що внесли зміни до системи оподаткування у березні-травні 2022 року, учасникам заходу розповіла завідувач сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області Олена Нікотіна.

Посадовець акцентувала увагу на важливості сплати податків усіма господарюючими суб’єктами, котрі здійснюють діяльність, а також звернула увагу платників на відновленні ДПС окремих перевірок.

«Насамперед, Державна податкова служба України в умовах дії воєнного стану забезпечує контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг шляхом проведення фактичних перевірок. При організації та проведенні таких перевірок ми опрацьовуємо інформацію за скаргами громадян, зверненнями органів місцевого самоврядування та аналізуємо наші дані на предмет потенційних порушень. Тобто, податківці планують і проводять такі перевірки , маючи детальний аналіз ситуації»,  – підкреслила посадовець.

Як повідомила Олена Нікотіна, відповідно до норм Закону України  № 2260-ІХ від 12.05.2022 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового контролю та адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» відновлено камеральні перевірки, необхідні  для забезпечення процесу відшкодування ПДВ та документальні перевірки, що проводяться на звернення платника податків, при реорганізації, припиненні, банкрутстві особи,  перевірки з питань валютного контролю та  при декларуванні платником бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення з ПДВ.

«Законом № 2260-ІХ виключена можливість, встановлену на період дії воєнного, надзвичайного стану, для платників, які зобов’язані подавати звітність в електронному вигляді, подавати до контролюючого органу податкову звітність та інші документи в паперовій формі», – наголосила посадовець.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: