17:36, 29 Серпня 2018

Податківці розповіли, як користуватися електронним касовим чеком

28 серпня начальник Львівського управління Офісу ВПП ДФС Нонна Багмет провела брифінг для провідних ЗМІ Західного регіону на тему: «Е-Receipt – революційна новація у реєстрації та обліку РРО». Причиною для проведення такого заходу стало всенародне обговорення урядового проекту з використання смартфонів і планшетів у якості касових апаратів (“e-Receipt”).

Про це повідомив начальник Луцького відділу податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС Олександр Лебедь.

Нонна Багмет зазначила, що найближчим часом бізнес очікують суттєві зміни щодо реєстрації розрахункових операцій. Зараз час є ряд проблемних моментів у цій сфері. Це достатньо складна процедура реєстрації РРО, висока вартість самого обладнання та його технічного обслуговування, фактична відсутність застосування новітніх технологій. Нова ж система розрахункових операцій спростить ведення бізнесу та позбавить підприємців необхідності вистоювати черги в коридорах контролюючих органів, а також дозволить зекономити значні кошти, які зараз витрачаються на придбання та обслуговування касових апаратів.

Тож, за словами начальника Львівського управління Офісу ВПП ДФС Нонни Багмет, “e-Receipt” – революційна новація в реєстрації та обліку РРО – у якій буде виключно онлайн реєстрація операції через телефон чи планшет, повна інтеграція з системами ДФС та бухгалтерськими програмами, електронний чек з QR-кодом замість паперового. Тобто, все в системі онлайн та безкоштовно.

«Тепер хочу розповісти детальніше що таке “e-Receiptя”. “Е-Receipt” (або електронний касовий чек) — інноваційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операції, яку можна встановити на будь-який сучасний настільний або мобільний пристрій – комп’ютер, планшет або смартфон. Система складається з програмного забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також інтегрована з Електронним кабінетом платника. Для внесення своїх мобільних пристроїв до бази “e-Receipt”, підприємцям не потрібно буде подавати до контролюючих органів паперові документи або платити за це абонентську плату. Реєстрація пристроїв відбуватиметься онлайн і безкоштовно. Важливо, що система “e-Receipt” працюватиме цілодобово та інтегруватиметься з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами. Крім того, зміна реєстрації розрахунків спростить та здешевить процес подання фінансової звітності, а також покращить умови ведення бізнесу в Україні. Наприклад, зараз реєстрація касового апарату відбувається протягом п’яти днів. При цьому вартість реєстратора розрахункових операцій (РРО) коливається від 4 до 20 тис. грн. Крім того, підприємці змушені систематично витрачати кошти на технічне обслуговування та ремонт РРО. » – зазначила Нонна Тарасівна.

У наступному розділі презентації начальник Львівського управління Офісу ВПП ДФС  Нонна Багмет  розповіла як це працюватиме.

Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій – смартфон або планшет.

Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в “e-Receipt” та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.

Відповідно, підприємцям не потрібно буде використовувати пристрої для друку паперових чеків, а покупцям — обов’язково їх зберігати, адже вони в будь-який час можуть його роздрукувати зі свого Електронного кабінету.

Пілотний проект триватиме до кінця 2019 року, у його рамках будуть проведені вивчення та дослідна експлуатація новітніх апаратів для реєстрації розрахункових операцій. У ДФС підкреслюють, що будь-який підприємець може взяти участь в проекті.

На завершення брифінгу Нонна Тарасівна зауважила, що системи “e-Receipt” активно розробляються та впроваджуються по всій Європі вже не один рік. Щорічно найкращі “e-Receipt”-проекти європейських розробників відзначаються нагородами престижного конкурсу European Business Awards. Тому, впровадження “e-Receipt” не є суто українським експериментом, а швидше спробою перейняти досвід інших країн, в якому вже оцінили переваги електронних касових чеків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: