15:23, 03 Лютого 2020

Податківці Волині застерігають працедавців від використання трудових нелегалів

Фахівці Головного управління ДПС у Волинській області спільно з представниками Держпраці активно роз’яснюють підприємцям сфери торгівлі, послуг та громадського харчування вимоги закону щодо використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

Про це повідомляють у ГУ ДПС у Волинській області.

Про те, як більш ефективно та якісно організувати роз’яснювальні заходи з представниками бізнес-середовища та про координацію зусиль податкової служби та Держпраці у цьому напрямку в майбутньому, посадовці контролюючих органів обговорювали на спільній нараді.

«Під час зустрічей з представниками підприємництва ми інформуємо про норми законодавства і пропонуємо працедавцям самостійно прийняти рішення про оформлення своїх найманих працівників згідно вимог закону. Сподіваємося, що підприємці добровільно впорядкують трудові відносини з найманими працівниками. Саме таке рішення кожного роботодавця не лише гарантує соціальні виплати їх найманим особам у випадку втрати працездатності, а й передбачає додаткові бюджетні надходження ПДФО, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», – зазначив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Волинській області Андрій Ткачук.

Роз’яснювальні заходи – перший етап комплексу дій з детінізації  ринку праці. Вже незабаром представники Держпраці і податківці проводитимуть перевірки працедавців – порушників. У разі виявлення неоформлених найманих працівників на підприємців очікують суттєві штрафні санкції, – звертають увагу в Головному управлінні ДПС у Волинській області.

«Враховуючи вимоги доручення Прем’єр-міністра України щодо детінізації зайнятості, ми спілкуємося з представниками місцевого самоврядування та щоденно проводимо декілька сотень відвідувань місць здійснення діяльності.  Наш основний партнер в питанні детінізації  ринку праці – саме податкова служба, яка згодом в межах компетенції перевірятиме представників бізнесу на предмет оформлення найманих працівників і сплати всіх передбачених податків. Тому вже зараз варто налагодити ефективний механізм обміну інформацією між контролюючим органами з тим, щоб забезпечити належний  контроль за дотриманням вимог закону у сфері зайнятості», – наголосив в ході зустрічі заступник управління Держпраці у Волинській області Ігор Кузьмінський.

Нагадаємо, що впродовж 20-31 січня триває масштабна всеукраїнська кампанія на виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: