11:39, 07 Липня 2021

Податківці просять повідомляти про нелегальні заготівлі чорниці на Волині

Інтерес громад і легального бізнесу, щоб сезон заготівлі був успішним. На цьому в ході зустрічі з учасниками заготівельного ринку наголосив заступник начальника Головного управління ДПС у Волинській області Богдан Шинкарчук.

Про це інформують у секторі  інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

«Пріоритет кожної громади – власна фінансова спроможність., тобто  надходження коштів до бюджету. Тому сезон заготівлі дарів лісу, зокрема волинської чорниці, — це  можливість залучити додаткові фінансові ресурси. Здорова конкуренція можлива лише за умови, коли всі учасники заготівельного ринку виконують свої обов’язки платника податків. Тому ми звертаємося до представників легального бізнесу та лідерів місцевого самоврядування з проханням інформувати про порушення, насамперед про нелегальну закупівлю волинської чорниці бізнес-структурами з інших регіонів, які не сплачують податки», — зазначив Богдан  Шинкарчук.

Посадовець підкреслив, що територіальні громади, які традиційно належать до ягідно-грибних територій, за умови дотримання норм закону, щороку залучають вагомі податкові надходження в період заготівлі дарів лісу.

«Старт сезону заготівлі чорниці припав на сприятливі погоді умови. Прогноз щодо урожаю ягід — досить оптимістичний. Податки від заготівлі  волинської чорниці повинні поповнити  місцеві бюджети», — підсумував Богдан Шинкарчук.

Нагадаємо, що серед податкових платежів, які зобов’язані сплачувати господарюючі суб’єкти-учасники заготівельного бізнесу, — ПДФО, військовий збір та рента за спецвикористання дарів лісу. Постійний моніторинг процесу заготівлі ягід і грибів у волинських лісах здійснюють спеціальні комісії при органах місцевої влади та мобільні робочі групи, до складу яких входять і працівники органів ДПС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: