18:53, 05 Вересня 2022

Поблизу Луцька дорога зруйнувалася невдовзі після ремонту за сім мільйонів

Ще до повномасштабної війни поблизу Луцька на поточний ремонт дороги витратили понад сім мільйонів гривень. Однак цей ремонт не витримав навіть гарантійного терміну. Дорога менше, як через рік знову стала з вибоїнами та тріщинами.

Інтернет-видання «Волинь Online» дізнавалося деталі такого «ремонту на декілька місяців» та хто відповідно до договору має усувати ці недоліки.

З невідомих нам причин, державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» на наш запит від 17 січня відповідало частково, тому ми постійно змушені були надсилати все нові і нові запити. Наприклад, 10 лютого нам відповіли, що запит прийняли, а 17 лютого вже писали на електронну пошту, що просять належним чином, у відповідності до норм чинного законодавства, оформити запит та повторно звернутися до ДП СМАД. Принагідно нагадаємо для всіх посадовців та чиновників, що Закон України «Про доступ до публічної інформації» чітко говорить, що запит можна подавати усно, письмово або на електронну пошту у довільній формі.

Отож, наша перипетія із запитами тривала аж до 22 серпня 2022 року. І закінчилася тим, що ми все одно не отримали повну запитувану інформацію у тій формі, у якій просили. Замість витрат на конкретну дорогу ми отримали загальний кошторис тендера. Редакція інтернет-видання «Волинь Online» вважає, що надала достатній термін (сім місяців) на відповідь на запит, тому розповідаємо ті факти, які нам вдалося дізнатися про поточний ремонт та показуємо стан дороги влітку цього року.

У 2020 році автомобільну дорогу загального користування місцевого значення О 030744 Локачі – Шельвів – Линів – Кошів – Білосток – Антонівка – Забороль – /Н-22/ передали на баланс державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» розпорядженням Волинської ОДА від 25.02.2020 року № 98. Ця дорога має довжину 54,6 км, вона починається у селищі Локачі і проходить через села Марковичі, Міжгір’я, Шельвів, Гранатів, Садівські Дубини, Линів, Кошів, Садів, Горзвин, Білосток, Сьомаки, Одеради, Городок, Антонівка і закінчується у селі Забороль.

Невдовзі після цього Служба зайнялася пошуком підрядника на надання послуги з поточного дрібного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення Волинської області. Ввійшла до переліку на цей ремонт і вище названа дорога.

Тендер на поточний ремонт низки доріг на суму 26,259 мільйона гривень виграло товариство з обмеженою відповідальністю «Унідор Сервіс».

Як нам повідомила директор державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Оксана Грицюк у відповіді на запит від 18 січня 2022 року, відповідно до договору, який Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області уклала 10 серпня 2020 року з ТзОВ «Унідор Сервіс», ремонт цієї дороги вартував 7,097 мільйона гривень. Роботи ТзОВ «Унідор Сервіс» виконували у 2021 році.

Також окремо 12 жовтня 2021 року оголосили тендер на поточний дрібний ремонт цієї автодороги. Однак 1 листопада 2021 року аукціон скасували. Торги не відбулися, оскільки було менше двох тендерних пропозицій.

Зі слів Оксани Грицюк, наразі стан дороги підтримується в межах фінансування експлуатаційного утримання. А те, як утримується, пропонуємо переглянути на фото та самостійно зробити висновки.

Також у Службі місцевих автомобільних доріг у Волинській області нам повідомили, що на суму 7,097 мільйона гривень ТзОВ «Унідор Сервіс» виконав такі види робіт з поточного дрібного ремонту дорожнього покриття емульсійно-мінеральними сумішами:

1. Влаштування вирівнювального шару товщиною 20 мм з литої емульсійно-мінеральної суміші тонкошарового дорожнього покриття машиною Breining SP 1000;

2. Влаштування нижнього шару одиночної поверхневої обробки з одним розсипом щебеню машиною Savalko HP 27;

3. Влаштування верхнього шару одиночної поверхневої обробки з одним розсипом щебеню машиною Savalko HP 27;

4. Ліквідація вибоїн машиною Savalko SR 800, при глибині вибоїн 50 мм.

5. Розробка ґрунту у котлованах екскаватором Komatsu PW 170 ЕS-6, місткість ковша 0,38 кубічних метра з навантаженням у транспортні засоби, ґрунт II групи;

6. Перевезення ґрунту до 1 км;

7. Планування узбіч автогрейдером середнього типу ГС-14.02 з робочим ходом у зворотному напрямку;

8. Улаштування вирівнювального шару щебенем та бітумною емульсією машиною для влаштування поверхневих обробок Savalco HP 27 по асфальтобетонному покриттю;

9. Улаштування чорнощебеневих покриттів методом напівпросочування за товщини 5 см;

10. Улаштування чорнощебеневих покриттів методом напівпросочування за зміни товщини основи на 1 см додавати або вилучати до/з норми 27-33-3.

Відповідно до умов договору та настанови, щодо приймання робіт з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування, мінімально допустимий строк експлуатаційної придатності шару зносу покриття становить три роки.

Відповідальність за якість виконаних послуг несе підрядник, тобто у цьому випадку ТзОВ «Унідор Сервіс». Підрядник зобов’язаний усувати недоліки в послугах, матеріалах тощо та гарантує якість та можливість експлуатації об’єкту відповідно до умов затвердженої проектно-кошторисної документації.

Нам не вдалося зв’язатися з ТзОВ «Унідор Сервіс» та дізнатися, коли вони планують виправити недоліки поточного ремонту, однак готові опублікувати їхню позицію.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: