21:24, 12 Травня 2020

Підприємці у Володимирі-Волинському зустрілися з міською владою щодо відкриття непродовольчих ринків

Зустріч заступників міського голови Ярослава Матвійчука та Лариси Кулікової з підприємцями непродовольчих ринків, які вийшли до міської влади з проханням дозволити їм працювати відбулася 12 травня.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Основним аргументом стала Постанова головного державного санітарного лікаря України про послаблення карантинних заходів. Люди, залишившись без роботи, потрапили у скрутне становище, тому просять представників міської ради вплинути на ситуацію. У приклад підприємці наводять великі міста, де речові ринки вже відкрились для відвідувачів – Одеса, Хмельницький.

Діалог вів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, який пояснив, що у міській раді продовжують відстоювати інтереси бізнесу, який передусім є наповнювачем міського бюджету. Завдяки неодноразовим зверненням міського голови Петра Саганюка до центральної влади вдалося запустити роботу продуктового ринку у Володимирі-Волинському, також очільник міста відстоював збереження соціальних гарантій для підприємців на період карантину. Для підтримки бізнесу виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення на час карантинних обмежень призупинити нарахування орендної плати та компенсації за надані комунальні послуги суб’єктів господарювання, що орендують приміщення міської комунальної форми власності у закладах освіти, фізичної культури і спорту, управління освіти, молоді та спорту та інші. Серед міст обласного підпорядкування таке рішення прийняте лише в місті Володимирі-Волинському.

Крім того, керівництво комунального підприємства «Речовий ринок» (вул. Підзамче, 1) на період дії карантину удвічі зменшило плату за оренду торгових площ на ринку.

Повноваження органів місцевого самоврядування в умовах карантину передбачені ст. 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також на них покладаються обов’язки щодо організації та контролю за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів (ч. 6 ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Виконавчий комітет міськради не наділений повноваженнями приймати рішення про відкриття чи закриття магазинів та ринків під час дії карантинних обмежень, відтак Ярослав Матвійчук запропонував підприємцям разом з міською радою звернутися в ОДА та уряд.

«Де-факто рішення про заборону торгівлі було прийняте державними органами, тому відміна заборони не може бути здійснена органами місцевого самоврядування. Минулого тижня ми разом з Асоціацією міст України звернулися в державні органи з приводу надання компетенції місцевим радам щодо послаблення карантинних заходів. Крім того, ми звернулися про відновлення роботи ринків усіх типів», – зазначив перший заступник міського голови.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: