22:44, 26 Січня 2022

Підготовка захисних споруд та облаштування військових частин: у Ковелі засідала колегія райдержадміністрації

Сьогодні, 26 січня, під головуванням голови районної державної адміністрації Ольги Черен відбулось перше в нинішньому році засідання колегії районної державної адміністрації. У засіданні взяли участь голови та представники територіальних громад району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих установ, служб, правоохоронних органів, депутати районної ради.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської РДА.

Під час засідання розглянули низку актуальних питань, вирішення яких в однаковій мірі залежить як від виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування району.

З інформацією про підвищення рівня готовності захисних споруд цивільного захисту для укриття населення району перед присутніми виступили начальник сектору цивільного захисту Ковельського управління ГУ ДСНС України у Волинській області Марта Милостива та начальник відділу цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи районної державної адміністрації  Сергій Хомич, які закцентували увагу голів територіальних громад та усіх причетних посадових осіб на необхідності проведення позапланових оглядів наявних захисних споруд, призначених для укриття населення, та  приведення зазначених споруд у готовність.  Коментуючи важливість реалізації зазначених завдань в контексті непростої ситуації, зумовленої агресивною поведінкою Російської Федерації на кордонах України, голова районної державної адміністрації Ольга Черен наголосила на необхідності проведення комплексу невідкладних заходів з підвищення рівня готовності захисних споруд, які слід здійснити у стислі терміни.

З 1 січня 2022 року вступив  в дію прийнятий за ініціативи Президента України Володимира Зеленського Закон України «Про основи національного спротиву», відповідно до якого територіальну оборону на території районів очолює голова райдержадміністрацій, де створюються відповідні  штаби, керівником штабу є командир бригади або командир батальйону Сил ТрО відповідно. До складу штабу входять представники місцевих адміністрацій і всі силовики. Штаб діє як у мирний час, так і в особливий період.

Ольга Черен зазначила, що на сьогодні поставили завдання посприяти та допомогти у вирішенні облаштування місця дислокації кадру військових частин ТрО в районі. Це та інші  завдання, які поставило керівництво держави, необхідно спільно з військовим командуванням та головами територіальних громад Ковельського району організувати та виконати.

Про організацію харчування у закладах освіти району доповіла начальник відділу дотримання санітарного законодавства Ковельського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Оксана Яцина. Посадовець зазначила, що з  1 січня 2022 року увійшла в дію  постанова Кабінету Міністрів України від 24.03.2021р. №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Згідно даного документу встановлюються нові норми харчування дітей у закладах дошкільної, загальної середньої та інших закладах освіти, що проводять діяльність на певному рівні повної загальної середньої освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Наразі реформа шкільного харчування, ініційована першою леді України Оленою Зеленською, має працювати повною мірою. Відповідно до цієї постанови примірне чотиритижневе меню складається з урахуванням забезпечення сезонними продуктами на 4 сезони року та погоджується з територіальними  управліннями Держпродспоживслужби після затвердження керівником навчального закладу.

Основні зміни в меню полягають у збільшенні вживання овочів, фруктів, зменшенні вживання хліба, споживанні цільнозернових його сортів,  збільшенні споживання птиці, зменшенні  споживання насичених жирів, цукру, солі, обмежується вживання чаю, соку та какао (в закладах дошкільної освіти не більше двох порцій на тиждень кожного виду) тощо. Держпродспоживслужба контролюватиме впровадження нових норм та дотримання санітарних норм закладами освіти.

«Ця реформа важлива, адже від її результатів залежить  здоров’я підростаючого покоління. Тож на часі – активізація роз’яснювальної роботи серед батьків, дітей щодо важливості здорового раціонального харчування. Водночас, органи місцевого самоврядування мають вживати заходів щодо належного оснащення харчоблоків закладів освіти, своєчасного проведення тендерних закупівель продуктів харчування», – наголосила голова райдержадміністрації Ольга Черен.

На засіданні колегії проаналізували стан вакцинації від COVID-19 працівників бюджетних установ району, зокрема, органів місцевого самоврядування. З відповідною інформацією перед присутніми виступив керівник апарату райдержадміністрації Степан Топольський. За словами посадовця, це питання перебуває на постійному контролі в райдержадміністрації.

На необхідності пришвидшення темпів вакцинації населення Ковельщини в черговий раз наголосила керівник районної виконавчої влади Ольга Черен, яка закликала голів громад,  керівників установ, служб району активніше проводити інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо вакцинації, особливу увагу приділити представникам вікової категорії 60+, які перебувають в зоні ризику щодо важкості перебігу хвороби.

Про надання адміністративних послуг у сфері містобудування та архітектури присутніх проінформував начальник управління регіонального розвитку районної державної адміністрації Віталій Сарапін.

На актуальних питаннях взаємодії підрозділів ювенальної превенції з органами місцевого самоврядування щодо захисту прав та законних інтересів дітей зупинився у своєму виступі Вячеслав Мартинюк, заступник начальника Ковельського районного управління поліції з превентивної  діяльності ГУНП  у Волинській області. Разом з тим, закликав представників органів місцевого самоврядування до своєчасного реагування на прояви домашнього насильства, а також  виявляти пильність та інформувати органи поліції щодо прибуття підозрілих осіб в населені пункти очолюваних громад.

За результатами розгляду питань порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: