11:12, 20 листопада 2021

Перевірки на Волині: які порушення карантинних обмежень фіксують найчастіше

Найбільш поширеними порушеннями в області залишається недотримання маскового режиму.

Про це під час онлайн-брифінгу щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції 19 листопада повідомив начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області Володимир Солоненко, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

Спільно з представницею Держпродспоживслужби в області Галиною Ткач він поінформував про результати перевірок, які проводять з метою моніторингу дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів.

Як повідомив начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області Володимир Солоненко, задля перевірки COVID-сертифікатів поліцейські оснащені 148 планшетами, на яких встановлене спеціальне програмне забезпечення для перевірки QR-кодів у застосунку «Дія».

«З початку «червоної» зони рейдові групи у складі представників Нацполіції, Держпродспоживслужби та Укртрансбезпеки в області щоденно перевіряють понад 350 об’єктів господарювання та понад 780 працівників і громадян, – зазначив Володимир Солоненко. – Як і раніше, найбільш поширеними порушеннями в області залишається недотримання маскового режиму. Таких порушень вже виявили 295. Окрім того, склали 27 протоколів про недотримання суб’єктами господарювання, персоналом та відвідувачами правил карантину. Усі протоколи направили у суди для ухвалення відповідних рішень».

Начальник управління превентивної діяльності ГУНП в області нагадав, що за вищезгадані порушення встановлена відповідальність, а саме: для громадян та персоналу – штраф від 17 до 34 тисяч гривень, для суб’єктів господарювання – від 32 до 170 тисяч гривень.

«Також здійснюються перевірки щодо дотримання карантинних вимог і у транспортних засобах, – повідомив Володимир Солоненко. – В середньому за добу перевіряється понад 55 транспортних засобів та понад 100 пасажирів. Це стосується міжобласних та міжнародних перевезень».

Представник Нацполіції наголосив також на необхідності вакцинації та дотримання протиепідемічних вимог, позаяк це є запорукою того, що Волинь зможе швидше вийти з «червоної» зони, а бізнес зможе працювати більш продуктивно.

У свою чергу, начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в області Галина Ткач поінформувала про моніторингові перевірки суб’єктів господарювання на предмет дотримання протиепідемічних заходів закладами освіти, громадського харчування, ринками, закладами, що надають послуги з розміщення, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів, торговельно-розважальними та фітнес-центрами.

«З початку встановлення в області «червоної» зони епіднебезпеки, тобто починаючи з 8 листопада, спеціалісти Головного управління провели 1836 моніторингових перевірок, – зазначила Галина Ткач – У 19 % перевірок виявили порушення карантинних вимог. Зокрема, фіксують порушення режиму дезінфекції, недотримання правил використання захисних масок, недотримання принципу соціального дистанціювання, кількість відвідувачів перевищує допустиму норму, не проводиться температурний скринінг працівникам перед початком роботи, при вході до закладів не організоване місце для обробки рук антисептиком та централізованого збору використаних ЗІЗ».

Відтак, за словами працівниці Держпродспоживслужби, у разі фіксації порушень вживають відповідні заходи реагування. Зокрема, за вказаний період склали 162 протоколи про адміністративне правопорушення.

Галина Ткач також закликала суб’єктів господарювання та громадян дотримуватись встановлених протиепідемічних вимог та заходів з метою збереження свого життя і здоров’я та убезпечення оточуючих.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: