11:19, 09 Травня 2022

Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Левова їх частка припадає на Луцьк, але це звісно не єдиний населений пункт області, куди приїхали переселенці.

Про це повідомляють на веб-сайті Нововолинської міськради.

Наприклад, у Нововолинську зареєстрували більше ніж вісім тисяч українців, які змушені були виїхати з рідних домівок. Оскільки частина з них не мали житла, то в місті організували відповідні місця компактного поселення.

«Такими прихистками стали гуртожитки навчальних закладів та місцевий садочок. Важливо, що люди самоорганізовуються: визначили старост на поверхах, облаштовують свій побут», – зазначає заступниця Нововолинського міського голови Вікторія Скриннік.

Що їм не вистачає для більш комфортного життя? Відповідаючи на це питання, переселенці згадують про побутову техніку. Саме тому громадська організація «Волинський Інститут Права» планує передати на місця компактного поселення у Нововолинську пральні машини та мультиварки. Зробити це вдасться завдяки  проекту «Шелтер», що реалізує Фонд Східна Європа. Він спрямований на підтримку тимчасових прихистків та надання гуманітарної допомоги. В межах цієї ініціативи також підтримають прихисток села Смідин.

«Так трапилося, що напередодні 24 лютого ми зробили ремонт місцевої амбулаторії і на березень планували здати її в експлуатацію. Водночас, нові реалії все змінили. Тому вирішили приймати у цьому приміщенні вимушено переселених українців. Зараз там мешкає 21 людина», – розповідає голова Смідинської громади Оксана Піцик.

Оскільки запит на проживання у цьому прихистку зростає, тож туди придбають ліжка, матраси, подушки, предмети побуту. Це допоможе облаштувати 10 додаткових місць і не менше два з них – для потреб людей з інвалідністю.

«Всю цю допомогу визначили не від наших забаганок. Перш ніж приступити до роботи, ми вивчили побажання мешканців прихистків та людей, які ними опікуються. Зараз триває етап закупівлі. Вже у травні маємо передати заплановане», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Також завдяки проекту «Шелтер» має відбутися зустріч посадовців Нововолинська та Смідина, щоб обмінятися досвідом щодо різних аспектів роботи з вимушеними переселенцями.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: