20:02, 28 Серпня 2022

Педагог, медсестра, кухар, слюсар, електрозварник, водій: назвали найбільш популярні спеціальності серед волинських абітурієнтів

На Волині триває вступна кампанія. Зокрема, загальна кількість заяв вступників у заклади вищої та фахової передвищої освіти становить 23 763, з них за освітнім рівнем бакалавр та медичний магістр – 12 452, магістр – 2 542, а фаховий молодший бакалавр – 6 694.

Про це стало відомо під час онлайн-засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

Нагадаємо, в області функціонують 11 закладів вищої освіти, 19 закладів фахової передвищої та 14 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Окрім того, на Волині є шість релокованих закладів вищої та фахової передвищої освіти (по три) з інших областей.

Наразі на навчання до вишів та коледжів, які фінансуються з обласного бюджету подали 2 541 заява вступників на місця регіонального замовлення (обсяг 1 270 місць).

Найбільша кількість поданих заяв абітурієнтів на 1 місце регіонального замовлення на спеціальності:

Початкова освіта.

Дошкільна освіта.

Медсестринство, сестринська справа.

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

Щодо закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, то сюди уже подали 3 280 заяв випускників шкіл на місця регіонального замовлення (обсяг 3 003 місця).

Найбільш популярні професії серед абітурієнтів профтехів Волині: кухар, кондитер, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання, тракторист-машиніст с/г виробництва, водій автотранспортних засобів та перукар.

«Саме ці професії і є затребуваними на ринку праці, а також професії будівельної галузі. У такий складний час для нашої держави, саме руками випускників профтехів будуватиметься майбутнє України», – зазначила начальниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: