15:00, 08 Травня 2019

«Паспортизація» Донбасу: Кабмін визнав недійсними документи РФ і готує санкції

Український уряд готує перелік посадовців РФ, причетних до організації процесу видачі російських паспортів у ОРДЛО та окупованому Криму, для запровадження персональних санкцій.

Про це міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш сказав журналістам після засідання уряду, – повідомляє “Укрінформ”.

“Ми готуємо зараз перелік таких посадовців Російської Федерації, до яких мають бути застосовані персональні санкції у взаємодії з міжнародними партнерами. Перший крок вже зроблений”, – сказав Черниш.

За його словами, українській стороні добре відомо, хто задіяний у цьому процесі.

Міністр також зазначив, що Кабінет міністрів схвалив два рішення, якими визнає недійсними паспорти, які Російська Федерація видаватиме українцям на окупованих територіях, а також не визнає перелік тих органів, які Росія уповноважила на видачу цих документів громадянам України.

“Всі документи, які будуть видаватися цими органами, будуть недійсними”, – наголосив Черниш.

Він пояснив журналістам, що “відфільтровуватися” ці паспорти будуть за назвою органу, який їх видає.

“У кожному паспорті ви можете побачити відповідно до класифікації номер установи або органу, який видає (документ – ред.). Тобто, це обов’язкова умова до будь-яких документів будь-якої країни. Тут буде легко встановити… Це два місця зараз визначені: село Покровське та Новошахтинськ Ростовської області”, – сказав Черниш.

Міністр також прокоментував інформацію про нібито велику кількість охочих отримати паспорти РФ.

“Насправді, немає масовості. Велика частина людей розуміє, що це просто оголошене рішення, і я думаю, що частина людей просто не вірить у те, що це дасть якість переваги”, – зазначив Черниш.

Керівник МінТОТ додав, що експерти уряду нині готують зміни до закону України про громадянство.

“Але про це ми будемо говорити трохи пізніше”, – зауважив міністр.

Президент РФ Путін підписав указ, яким жителям окупованої частини території Донецької та Луганської областей України надано право отримувати російське громадянство за спрощеною процедурою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: