21:47, 22 листопада 2021

«Пам’ять Героїв Базару»: у Ковельському історичному музеї розгорнули експозицію до 100-річчя Української революції

У рамках заходів з відзначення 100-річчя Української революції у Ковельському історичному музеї проводили тематичні банерні виставки, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті та екскурсії.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Зокрема:

– “Українська революція 1917-1921 років. 100 років боротьби “ (квітень-травень 2018 р.);

– “Символ свободи. 100 років Державного герба України” (березень-квітень 2019.) ;

– “Фактор свободи” (лютий 2020 р.);

–  “Воїни. Історія українського війська” (січень-лютий 2021 р.)

Поразка революції сталася внаслідок впливу багатьох факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх, один з яких – незгуртованість політичної еліти.

У листопаді 1921 року відбувся останній, так званий, зимовий похід партизансько-повстанських підрозділів УНР проти більшовиків. Волинська група Юрія Тютюнника ліквідувала низку невеликих більшовицьких загонів, на якийсь час здобула місто Коростень, однак була розбита кіннотою Котовського під селом Малі Миньки на Житомирщині. 360 її вояків розстріляли під селом Базар, ще 62 відправили на допит у Київ, а ті, хто вижив, емігрували у Польщу. Другий Зимовий похід став завершальною сторінкою Української революції. Повстанський рух поступово згасає.

Науковий співробітник Ковельського історичного музею Василина Столярчук провела для учнів ліцею № 3 імені Лесі Українки лекцію на тему «Сірожупанна дивізія в Ковелі», «Ковельщина в контексті визвольно-повстанського руху армії УНР 1917-1921 рр.»

Діти довідалися і про синьожупанну дивізію Армії УНР, сформовану поблизу Ковеля, яка складалася із військовополонених українців, вояків колишньої Російської армії.

Основа дивізії – створені в лютому 1918 року в таборах Раштат, Вецляр та Зальцведель кадри двох піхотних полків, формування яких завершено в березні 1918 року в районі Ковеля.

У ході лекції демонструвались світлини та ілюстрації, пов’язані із перебігом подій на Волині.

У музеї також розгорнули тематичну експозицію до 100-річчя Української революції  «Пам’ять Героїв Базару».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: