19:38, 18 Липня 2019

Палиця виступив за введення мораторію на нове житлове будівництво у Луцьку

Депутати міськради готові ввести мораторій на нове житлове будівництво на території міста до моменту затвердження нового генерального плану. Це стверджує голова обласної ради Ігор Палиця.

Голова облради Ігор Палиця під час прямого ефіру на ТРК «Аверс» 18 липня повідомив, що рекомендував керівництву міста ввести з 31 липня мораторій на все нове житлове будівництво на території міста. Мораторій також стосуватиметься реконструкції зі збільшенням кількості поверхів у новобудовах. Зі слів голови Волиньради, зараз місто не має затвердженого генерального плану.

«Сьогодні по плану Луцька можна будувати де хто що хоче, хто з ким зможе домовитися. Якщо не тут, то в Києві. Так не повинно бути. Наскільки я зрозумів, 31 липня депутати можуть прийняти повний мораторій на нове будівництво до того часу, поки не буде прийнятий генеральний план міста Луцька», – пояснив Ігор Палиця.

Після затвердження нового генплану, який передбачатиме стоянки, спортмайданчики, розширення парків та інші площі, потрібні для інфраструктури міста, він пропонує утворити архітектурно-художню комісію при міськраді, до якої можна запросити фахових архітекторів, молодих людей, тих, хто бачить розвиток міста. Така комісія, на його думку, потрібна для того, щоб забудовники  не могли забудовувати Луцьк «багатоповерховими коробками». Дозвіл на будівництво, як пропонує Ігор Палиця, архітектурно-художня рада даватиме тільки після затвердження ескізного проекту. Окрім цього, він рекомендує дозволяти будівництво тільки після дотримання технічних умов, а саме забезпечення облаштування паркомісць, розширення доріг, водопостачання та електропостачання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: