18:01, 04 Серпня 2020

Особливості столового посуду*

Для кожної волинянки важливо мати багато гарного посуду, оскільки такий гостинний край полюбляє пригощати гостей вишуканими стравами. Для цього треба мати столовий посуд, – посуд який застосовують для сервірування столу. В кінці XIX століття повноцінні набори столового посуду почали випускати у промислових масштабах. До цього часу його виготовляли тільки приватні майстри у гончарних лавках.

З чого виготовляють столовий посуд?

Для виготовлення необхідного, для волинських господарок, предмету кухні використовуються різноманітні матеріали, кожен з яких володіє певними особливостями. Серед них найпопулярніші:

– Кераміка

– Фарфор

– Фаянс

– Кришталь

– Скло

– Деревина.

– Пластмаса

– Метал

Найтендітнішим посудом вважається фарфоровий. Він досить міцний та легкий за вагою. Зазвичай такий посуд можна зустріти у вишуканих ресторанах, оскільки він найдорожчій поміж інших. На його вартість сприяє товщина стінок – чим вони тонші, тим дорожчий виріб. Фарфоровий посуд дуже гладкий та має глянцеву поверхню. Взагалі, найдорожчі фарфорові вироби напівпрозорі. Якщо стукнути по цьому виробу, то звук буде нагадувати дзвін кришталю. Будьте обережні при запіканні страв у посуді з фарфору, якщо виріб буде дуже прилягати до полиці, його дно може стани шорстким.

Поступається фарфоровому посуду – фаянсовий. Він пористий та має більш товсті стінки, це можна відчути, обмацавши облямівку дна та інші місця зламів. Ці вироби мають високий коефіцієнт поглинання вологи та є менш міцними. Для того, щоб усунути цей недолік, фаянсовий посуд покривають спеціальною глазур’ю.

Керамічний посуд виготовлений з глини. Його випалюють та покривають спеціальною глазур’ю. Це досить недорогий посуд у порівнянні з фарфоровим. У нього гарні показники міцності, але при сильних ударах – здатен розбитися. Керамічний посуд з товстими стінками та може мати природне забарвлення.

Досить популярний на Волині скляний посуд. Різниться він високим показником міцності. Скло виробу може бути прозорим або непрозорим. Непрозорий скляний посуд має гарну термостійкість, тому його зручно використовувати при розігріванні страв у мікрохвильовій печі. За своєю ударостійкістю він в сім разів міцніший за фарфоровий посуд.

З особливого виду скла виготовляють кришталевий посуд. Його часто використовують у поєднанні з білим фарфором, якому він не поступається у вартості. Цей посуд застосовують в ресторанах високого класу обслуговування та дизайну, а також використовують у сервіруванні святкового столу.

Найвищі показники міцності має металевий посуд. Це досить недорогий посуд, при використанні якого у сервіруванні святкового столу на господаря подивляться дивно. Такий посуд не вбирає ніяких запахів та не надає страві ніяких смакових домішок, завдяки тому, що металевий посуд виготовлений з нержавіючої сталі.

Столовий посуд з пластику, зазвичай, одноразовий та після використання потрапляє до смітника. Їсти з такого посуду незручно, але він позбавляє потреби у його митті. Але, у продажі є більш міцніший пластиковий посуд який призначений для багаторазового використання. Перевага таких виробів – це різноманіття яскравих забарвлень та стійкість до механічного впливу.

Дерев’яний посуд  практично не використовується. Його використовують лише при подачі етнічних страв. Основним недоліком посуду з деревини є його здатність до поглинання вологи. Якщо дерев’яні тарілки та чашки недостатньо правильно обробити, вони з часом починають віддавати неприємний запах.

Види столового посуду

Щодня мешканці Волині застосовують доволі простий набір столового посуду: декілька тарілок, чашок та блюдець. Але, існує великий різновид столового посуду який використовують при сервіруванні столу. Такий посуд ділиться на три групи: тарілки, чашки та спеціальний посуд.

– Тарілка дуже важливий столовий посуд на кожному столі. Цей виріб може бути різної глибини та діаметру. Кожна форма підібрана під різні страви. Існують як універсальні тарілки так і спеціальні, які застосовують рідше.

– Чашки мають менший асортимент ніж тарілки. Вони є: бульйоні, чайні, кавові та кружки.

– Спеціалізований посуд. Він зустрічається на столах значно рідше ніж чашки та тарілки. Він має досить великий асортимент, більшість виробів такого посуду можна зустріти лише у дорогих ресторанах, оскільки у повсякденному житті він не застосовується. Серед спеціалізованого столового посуду можна виділити: глечики, кавник, салатниці, набори для спецій, соусники, чайники для заварювання, цукорниці.

Отже, у наш час можна обрати та придбати для себе такий посуд який вам до вподоби. Враховуйте тільки для якого призначення вам той чи інший столовий посуд та насолоджуйтесь смачними стравами з гарних виробів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: