20:54, 22 листопада 2020

«ОПОРА» заявляє про збільшення випадків фотографування бюлетенів

Фотографування заповнених бюлетенів на виборчих дільницях зафіксували на 7,5% виборчих дільниць, де були присутні спостерігачі “ОПОРИ”.

Про це координатор Громадянської мережі “ОПОРА” Олександр Клюжев повідомив під час онлайн-марафону, присвяченого місцевим виборам в Україні, — передає кореспондент “Укрінформу”.

Кількість таких порушень суттєво зросла порівняно з виборами 25 жовтня і 15 листопада, наголосив Клюжев. Так, у першому турі голосування такі випадки зареєстрували на 3% дільниць, де були присутні спостерігачі, а в голосуванні другого туру 15 листопада — менше 0,5 %.

Як раніше зазначали в “ОПОРІ”, фотографування виборчих бюлетенів часто використовується як доказ підтвердження свого волевиявлення при застосуванні протиправних схем підкупу виборців, тому правоохоронці реагують на відповідні дії, як на підозру у вчиненні підкупу виборців, а саме встановлюють особу виборця для з’ясування мети фотографування.

Частина 1 ст. 16 Виборчого кодексу України вказує, що голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

22 листопада в 11 містах України проходить повторне голосування на виборах голів міських рад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: