11:38, 17 Серпня 2021

Оподаткування нерухомості додало громадам Волині 83 мільйони гривень надходжень

Упродовж семи місяців цього року громади Волині отримали в розпорядження майже 83 мільйони гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 19 відсотків більше проти аналогічного періоду торік.

Про це повідомляє сектор інформаційної взаємодії ГУДПС у Волинській області.

До 1 липня фахівці ДПС сформували і надіслали громадянам податкові повідомлення-рішення про нараховану суму податку на нерухомість. Від моменту отримання такого повідомлення громадяни зобов’язані впродовж шістдесяти днів перерахувати належну суму податку до бюджету громади,  – наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

«За місцем своєї податкової адреси кожен власник нерухомості має право провести звірку щодо належного майна, за яке сплачується податок. Тож просимо волинян не зволікати з перерахуванням визначеного зобов’язання до бюджету громади, на території якої знаходиться об’єкт нерухомості. Громади потребують коштів для вирішення нагальних питань», – наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Якщо ж громадянин має запитання до податкової служби щодо легалізації набутої нерухомості за кошти, з яких не сплачено податків, не буде зайвим зателефонувати на «гарячу» лінію ГУ ДПС у Волинській області за номером телефону в Луцьку (0332) 777-106. Сеанси прямого телефонного зв’язку  з фахівцями податкового адміністрування проводяться щосереди з 10:00 до 12:00.

«Податкова служба України проводить масштабну роз’яснювальну роботу щодо особливостей подання одноразової добровільної спеціальної декларації. В рамках цієї кампанії волинські податківці активно консультують громадян щодо процедури податкової амністії активів, з яких не сплачено податків. Запропоновані умови, наприклад 5 відсотків від вартості активів в Україні, цілком прийнятний компроміс для того, щоб вийти з «тіні» і розпочати прозору і легальну власну податкову історію»,  – вважає Світлана Савчук.

Нагадаємо, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

У рамках податкової амністії запропоновано три ставки: 5 % загальна ставка, 9 % для закордонних активів та 2,5 % для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 %, 11,5 %, 3 % відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: