14:32, 29 Жовтня 2021

Опалювальний сезон буде складним: у Луцьку встановили скориговані тарифи на тепло для юридичних осіб

Сьогодні члени виконавчого комітету зібралися на позачергове засідання. У порядку денному було лише одне питання «Про встановлення скоригованих тарифів на теплову енергію та послуги, що надаються ДКП «Луцьктепло» для потреб бюджетних установ, інших споживачів та релігійних організацій».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Доповідаючи з цього питання, директор ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський зазначив, що підприємство має укладені договори з “Нафтогаз Трейдинг” на постачання газу. Для потреб населення є фіксована ціна, а це — 7420 грн за тисячу метрів кубічних. Для інших споживачів ціна встановлюється щомісяця. Для категорій “інші споживачі”, “релігійні організації” ціна у тарифі закладена 17100 грн за метр кубічний газу, однак, у жовтні вона змінилась і становить 24770 грн, а тому, за його словами, виникла потреба у коригуванні тарифу.

Директор ДКП “Луцьктепло” зауважив, що для бюджетних організацій ціна становить 17 400 грн за метр кубічний газу, хоча попередньо у тариф була закладена сума 24 700 грн, а тому й тут ми маємо внести корективи.

Також Іван Скорупський повідомив, що змінилася вартість електроенергії. У тарифі для категорії “інші споживачі”, “релігійні організації” закладалась вартість 2,18 грн за один кіловат, однак, відбулося зростання тарифу у жовтні на 44 %. Саме на таку різницю й пропнували переглянути складову тарифу у сторону збільшення.

Луцький міський голова Ігор Поліщук зазначив, що цей опалювальний сезон буде дуже складним. За його словами, ухвалення сьогоднішнього рішення не стосується населення, а лише юридичних осіб.

“На жаль, нині держава не захищає бізнес. Ця зима буде непростою для підприємців, адже ціни на газ постійно змінюються. Відповідно вартість енергоносіїв закладатиметься у собівартість продукції і призведе до здорожчання кінцевого продукту, послуг. Частина бізнесу може взагалі згорнути свою діяльність і ми втратимо надходження від сплати податків до бюджету, люди можуть залишитися без роботи”, – наголосив він.

Ціна для населення, за словами Ігоря Поліщук, встановлена на рівні 7420 грн за метр кубічний газу. Однак, й тут не все так просто, адже діє спеціальна формула і якщо “Луцьктепло” перевищить ліміт, встановлений на конкретний місяць, то ціна газу тоді становитиме 24 700 грн за куб. Тож різницю прийдеться доплачувати уже з міського бюджету, адже відкоригувати тариф для населення не вийде так швидко.

Міський голова зазначив, що для подачі теплоносія у бюджетні заклади до кінця цього року з міського бюджету треба спрямувати 27 мільйонів гривень.

Ігор Поліщук нагадав, що з весни 2021 року щосесії міська рада ухвалювала звернення до центральних органів влади щодо ситуації з газом та належної підготовки до опалювального сезону. Однак, думка громади не була почута, і нині ми маємо складну ситуацію з газом, адже ціна змінюється щодня, а можна було його закачати у сховище завчасно за нижчими цінами.

Міський голова висловив сподівання, що у 2022 році ситуація зміниться і до нового опалювального сезону підготується держава краще і завчасно.

Свої думки з цього питання висловили й члени виконкому Олег Іванюк та Олександр Гурський.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: