08:44, 30 Червня 2021

«Олицька переберія»: замок в Олиці вперше приймав туристів

Вперше в історії стародавній замок Радзівіллів приймав туристів, а його підземелля відкрили для відвідувачів. Відвідати фестиваль «Олицька переберія» прийшли не тільки місцеві мешканці та жителі Волині, а й приїхали гості із інших областей України.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Грандіозне дійство на території Олицького замку відбулося 28 червня.

Серед присутніх гостей були заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступник голови ОДА Ігор Чуліпа, народний депутат України Ірина Констанкевич, голова Луцької районної ради Олександр Омельчук, ректор Волинського національного університету ім. Лесі Українки Анатолій Цьось, депутати обласної ради.

Під час вітального слова Григорій Пустовіт зазначив, що вражений масштабом дійства та кількістю відвідувачів, які вирішили відвідати Олицький замок.

«Сьогодні відбулося відродження неймовірної культурної пам’ятки і цікавості до неї з боку місцевих мешканців, з боку гостей цього фестивалю. Я переконаний, що замок Радзвілів відкриє нам багато таємниць, які тут лишилися, – зазначив Григорій Пустовіт. – Олика зберегла свою історичну сутність, зберегла своє історичне значення, вона була і буде перлиною не тільки Волині, а цілої України».

За словами голови Олицької громади Олександра Прендецького, до фестивалю готувалися дуже ретельно. Тут передбачили розваги та цікаву програму для усіх категорій відвідувачів. Так, тут проводили екскурсії підземеллями під замком, працювала дитяча сцена із розвагами для найменших, під час усього свята тривала концертна програма, під час якої гості свята могли почути та насолодитися майстерністю військового оркестру Луцького прикордонного загону, музичних гуртів «Mama Shamana» та «Kozak System».

«Після проведення цього фестивалю ми очікуємо позитивних емоцій і туристів,  – розповів Олександр Прендецький. – Ми уже працюємо з туристичними агенціями аби вони внесли Олику в туристичні маршрути. Ми хочемо заявити про себе як туристичне містечко і щоб до нас приїжджали більше людей, які дізнавалися про історію наших пам’яток».

До фестивалю активно готувалися не тільки в Олицькій громаді, але й у Волинському краєзнавчому музеї.  Як розповіла директорка цього закладу Оксана Важатко, на території замку організували банерну виставку «Олика: погляд крізь віки», оглядову екскурсію пам’ятками Олики «(Не)відома Олика», театралізовану екскурсію «Таємниці олицьких підземель», зону лекторію, де відвідувачам запропонували дізнатися від Тетяни Яцечко-Блаженко де і як шукати інформацію про свій родовід; обговорити туристичний потенціал Олики; від Тараса Верби почути про пам’ятки з Олики та замку Радзивілів, які зберігаються у Волинському краєзнавчому музеї. Крім того, тут працювала зона майстер-класів, де всі бажаючі могли зробити родове дерево та глиняний виріб з відбитком частини герба Станіслава Альбрехта Радзивілла. А також розробили пам’ятні листівки із зображеннями замку Радзивілів та Олики, виготовлені з фото початку ХХ ст., які належать до колекції Волинського краєзнавчого музею.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: