19:21, 05 Серпня 2022

Одруження на фронті, відпустки військових та обмін полоненими: у Володимирі організували брифінг з представниками 14-ї ОМБр

4 серпня у приміщенні Володимирської міської ради представники 14-ї «князівської» бригади провели прес-конференцію. До зустрічі долучився міський голова Ігор Пальонка та перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

На початку прес-конференції начальник служби зв’язків з громадськістю Надія Замрига розповіла, що керівництво бригади розуміє важливість активної комунікації з громадськістю, аби донести до населення об’єктивну інформацію про те чим живе та як воює бригада.

Аби конструктивно обговорити усі юридичні, фінансові, медичні аспекти діяльності бригад з представниками місцевих та обласних ЗМІ на зустріч запросили помічника командира з фінансово-економічної роботи – начальника фінансово-економічної служби майора Андрія Поторася, начальника медичної служби – майора медичної служби Вадима Корецького, помічника командира з правової роботи – начальника юридичної служби майора юстиції Євгена Багдасарова, заступника начальника Володимир-Волинського РТЦК та СП – начальника мобілізаційного відділення підполковника Романа Зарівняка, начальника тилу – заступника начальника логістики майора Богдана Газу, старшого помічника начальника відділення персоналу штабу капітана Наталію Піддубну, капелана Ігоря Бігуна, а також начальника та офіцера служби зв’язків з громадськістю Надію Замригу та Катерину Литивинчук.

В ході зустрічі обговорили питання, якими часто цікавляться рідні та близькі військовослужбовців та й громадськість загалом. Приміром відпустка військовослужбовцям під час воєнного стану може надаватись лише за сімейними обставинами зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше ніж дві доби в один кінець. Також можуть надаватись відпустки військовослужбовцям у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною та у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.

Поряд з тим відпустка без збереження грошового забезпечення надається армійцям у випадках тяжкого стану здоров’я рідних по крові або по шлюбу чи укладання шлюбу самим же військовослужбовцем. До слова, від початку війни у бригаді подали понад сотню рапортів про одруження, а військовий капелан Ігор Бігун провів на передовій уже не одне таїнство вінчання.

«Любов – найвище почуття яке дав нам Господь і воно яскраво відкривається у такі критичні моменти. Війна не відміняє любити один одного», – зауважив капелан.

Обговорили і набуття статусу полоненого, перевід особового складу в інші напрямки та обмін бійцями.

«Ворог тримає нас в напрузі до останнього. Ми не знаємо прізвищ і того, чи включена та, чи інша людина у список обміну», – повідомила Катерина Литвинчук.

Щодо нагородження особового складу, то є серед військових «князівської» бригади і нагороджені найвищою відзнакою «Золота зірка» та званням Герой України. На жаль, більшості із них уже посмертно.

Обговорили і надважливу місію медиків у цій війні: від лікувальних закладів, які розміщені на території бойових дій і до лікарень за кордоном.

«Після евакуації пораненого бійця з поля бою, допомогу йому надають лікарі медичної роти. У них зараз велике навантаження. Дуже важливо, встигнути надати першу медичну допомогу в межах години після поранення. Та й взагалі: завдання медиків на передовій – не лише надати допомогу пораненому, а й вижити самому, аби й надалі продовжити рятувати життя інших», – підсумувала Надія Замрига.

Військові відзначили, що відчувають підтримку волонтерів та влади. Проте закликали не розслаблятись, бо, навіть, якщо сьогодні немає дефіциту в тих чи інших речах, – вони мають здатність закінчуватись.

Завжди актуальною потребою є продукти довготривалого зберігання, а також усі види консервації. Наголосили військовослужбовці і на потребі якісного обмундирування та медичних засобів.

Військовий капелан Ігор Бігун розповів, що ранок і вечір на передовій проходить у молитві, а більшу частину дня він проводить духовні бесіди з бійцями, а якщо є можливість, здійснює таїнство сповіді та причастя.

На завершення представники 14-ї бригади передали Володимиру подарунок, який військові зробили власними руками із використаних боєприпасів та осколків ворожих ракет.

У разі, якщо у вас виникли будь-які запитання щодо ваших рідних, які служать в нашій Князівській бригаді – телефонуйте в CALL CENTER за вказаними телефонами – (068) 234 19 68, (093) 533 06 16.

Якщо у вас є питання щодо грошового забезпечення, телефонуйте – (063) 435 39 59.

Інформацію про проходження військової служби ви можете отримати за телефоном відділення персоналу – (097) 913 85 18.

Все, що стосується роботи зі ЗМІ та зв’язків з громадськістю, дізнавайтеся за номерами телефонів – (099) 629 64 76 та (068) 503 69 70.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: